26 in de hoofdplaats van elke provincie, voor zooveel de plaatselijke gelegenheid zulks toelaat in het provinciaal gouvernementsgebouw of in de nabijheid van hetzelve op te richten. Het tweede nette plan en het derde zakatlas voor het kantoor van bewaring van het kadaster. Het vierde voor het archief der gemeente. Voorts gebood de verordening den aanleg van bijbladen voor het le, 2e en 3e stel. Bij circulaire X werd reeds afgeschaft het bijblad behoorende bij den zakatlas, en bijwerking als voor het gemeenteplan gelast; een voorschrift dat tot op heden bestaat. Dezelfde circulaire beveelt omtrent de opmaking van het zevende bijblad van een plan, „dat het al de perceelen op nieuw zal aan duiden, zullende deze invulling welke als het ware een vernieuwing „daarstelt, vervolgens telkens weder moeten plaats hebben wanneer „het getal bijbladen wederom tot zes zal opgeklommen zijn." Hieruit blijkt dat jaarlijks een bijblad werd aangelegd waarop de plaats gehad hebbende veranderingen werden geconstateerd; dat op dat suppletoir plan dus alleen worden voorgesteld de wijzigingen in het afgeloopen jaar toegepast. Verordeningenenz 1832Art. 8, 2e al. en art. 17: le al. Verder valt op te merken dat de eerste bijbladen bijlagen van copieën der minuut waren, en dus niet, zooals thans het geval is, bij de minuut behoorden; dan, dat er van kaarten voor het algemeen depot wordt gesproken, welke bladen aan het tegenwoordig geslacht geheel en al onbekend zijn, dank latere organisaties van onzen tak van dienst. De bijbladen van het eerste stel copieën en van den netten atlas hebben, naar alle waarschijnlijkheid, het materiaal geleverd voor de oude bijbladen die thans nog in de archieven bij de minuutplans aanwezig zijn. Was men trouw aan deze voorschriften gebleven dan bezaten we op 't oogenblik zeker wagonladingen van nagenoeg nuttelooze kaarten. Voor zoo'n hoeveelheid is men teruggedeinsd, een aanvankelijke oplossing van het bijbladen-vraagstuk werd gevonden door vast te stellen, dat er een enkel bijblad van het minuutplan zou zijn, waarop jaarlijks de plaats gehad hebbende wijzigingen zouden worden bijgewerkt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1894 | | pagina 26