29 „geheel opgemaakt als een voltooid kadastraal pland. w. z. sectie- „kleuren worden aangebracht, water en wegen worden gekleurd, het „wordt geheel beschreven enz. 13. „Het aldus verkregen bijblad wordt als minuutplan aange- „gehouden, in den linker bovenhoek wordt geplaatstBijblad „„2* vervolg van het minuutplanen rechts beneden: bijgewerkt tot en met dienstjaar hulpkaart n"Voor de bijwerking is „op het plan toepasselijk art. 79 I. K. laatste alinea. 14. „De veranderingen bekend geworden na de vaststelling der „kaart worden bijgehouden op een aftrek liefst in grijzen inkt. Deze „copie draagt in den linker bovenhoek tot opschrift: „Bijblad, 2e „„vervolg van het minuutplan." 15. „Bij de opmaking van het bijblad worden alle ongenummerde „zaken genommerd." Al. 1 van het ontworpen voorschrift behoeft geen nadere toe lichting. (1) Het verbod de oriënteering te wijzigen, al. 2, mag niet onbe sproken blijven. Bij den aanleg der minuutplans is met de oriënteering wonderlijk omgesprongen. Het komt b. v. voor, dat, in een sterk sprekend geval, de pijl loopt van rechts boven naar links beneden, nu zijn er heusch amb tenaren die meenen het kadaster te verbeteren door de richting om te keeren. Tegen zoo'n verbetering behoort hevig opgekomen te worden, men verbetert niet, men sticht beslist verwarring. De copie komt in alles tegengesteld aan de minuut te liggen, gemeenzaam uitgedrukt, de copie staat vergeleken met het origineel op den kop. Die weinig eenvoudige ligging van den afstammeling tegenover den stamvader verhindert een nauwkeurig vergelijken, maakt dat zelfs bij eenige geparcelleerdheid haast ondoenlijk en zal later geheel doelloos de bijwerking bemoeilijken. l) Alleen zij opgemerkt dat afgelegde gedeelten, indien mogelijk, zoo moeten worden overgenomen, dat later bij het copiëeren van hulpkaarten gelijktijdig de ruitlijnen kunnen worden afgetrokken.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1894 | | pagina 29