37 Het bijblad behoort minuutplan te worden, dus moet men er van kunnen aftrekken. Haast onzichtbaar grijze lijnen zijn in de verte verwant aan nauw keurigheidsmanie. Bij 't in grijs trekken ligt als bij zooveel anders de waarheid in 't midden, men doe het niet te licht, ook niet te donker, doch be denke, dat de bijbladen behalve voor 't opmaken van hulpkaarten ook moeten dienen voor de vernieuwing der andere copieën, liefst slechts van een dezer, de beide overblijvende kunnen zonder bezwaar copieën van een copie zijn. Met wat goeden wil is al. 12 verstaanbaar te achten, de algeheele afwerking voorkomt mogelijke vergissingen, bij de bijhouding van het 2 e vervolg van het minuutplan. Bij groote terreinveranderingen, als: aanleg van spoorwegen, kanalen, normaliseeringswerken, is door algeheele afwerking alleen, na te gaan, of voor behoorlijke aansluiting aan de bestaande terrein- schakeering werd zorg gedragen. (x) In 13 werd neergelegd de op kadastraal gebied meest dringende eisch van het oogenblik. Onbegrijpelijk is het te achten dat niet reeds sints eenige jaren een zoo opvallende verbetering: het vaststellen van het bijblad als vernieuwd minuutplan, werd ingevoerd, maar dat men integendeel zonder nadenken is blijven vasthouden van het begrip bijhouden bijwerketi' Te meer is de tegenwoordige toestand onbegrijpelijk omdat we bij nadere beschouwing blijken in tegenspraak te zijn met de in art. 48 52 gegeven bepalingen en voorschriften. Zoolang die bekrompen opvatting vigeert, behoort de voorkeur geschonken te worden aan geen blauw, boven een onzinnige hoeveelheid blauw. (l) De in grijzen inkt voorgestelde perceelen worden gekleurd, de huizen b. v. carmijn, de bijpijling van de verschillenne onderdeden der perceelen geschiedt in rood, terwijl de nummering eveneens in die tint wordt uitgevoerd. Het blad is dus behoudens kleurschakeering geheel voltooid. Ten einde een kenmerkend verschil tusschen het plan en de andere copieën in het leven te roepen verdient volledige afwerking in zwart geen aanbeveling. Ook de minuut moet van het plan niet afgescheiden worden, als zou zij overtollig zijn, vergissingen kunnen zóó licht voorkomen dat zij ter raadpleging steeds gereed moet liggen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1894 | | pagina 37