87 indien mocht blijken, dat zij zelf het verbod hadden overtreden of geen afdoend toezicht op hun personeel hadden gehouden. De Administratie denkt er overigens in 'tgeheel niet aan, om het publiek in 't geringst te berooven van de faciliteiten, waaraan het op de hypotheek kantoren gewend is, voor zoover zij vereenigd kunnen worden met de belangen van den dienst. De hoffelijke verhouding, welke altijd tusschen de bewaarders en het publiek behoort te bestaan, brengt dezelfde diensten mee, zonder dat er eene extra vergoeding aan behoeft te worden toegevoegd. De Staatsbeambten zijn verplicht niets te verwaarloozen, wat kan strekken om de vervulling der hypothecaire formaliteiten voor het publiek minder onaangenaam te maken, de inkomsten die zij ontvangen uit de vastgestelde tarieven, stellen hen ontwijfelbaar in staat zoodanig het hoofd te bieden aan alle kosten van beheer, dat alle kritiek buitengesloten wordt; zij mogen niet toelaten dat ambtenaren en particulieren, onder welk voorwendsel ook, bijdragen tot de kosten van hun personeel." BERICHTEN. Bij K. B. van 30 Mei 1894 is benoemd tot bewaarder van de hypo theken, het kadaster en de scheepsbewijzen te 's Gravenhage J. H. Winkelman, thans administrateur van de registratie, de hypotheken en het kadaster aldaar. Bij ministerieele beschikking is de teekenaar van het kadaster J. O. van Tricht te 's Gravenhage met 1 Juli 1894 benoemd tot teekenaar bij het domein-bestuur te 's Hertogenbosch. De landmeter van het kadaster C. J. Th. van der Hoeft te Maastricht gaat wegens lichaamsgebreken den dienst verlaten. De teekenaar bij het domein-bestuur H. J. A. Knops te's Herto genbosch is sinds 1 Juni 1S94 belast met de tijdelijke waarneming van de kadastrale boekhouding aan de bewaring te Maastricht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1894 | | pagina 89