Een bezoek aan de 19Algemeene Vergadering van het Dintsclie Geometer-Verein te Bonn. (69 Juni 1895 Mocht U ooit dezen raad worden gegeven volg hem dan niet op sla de waarschuwing stellig in den wind wanneer ge, zooals wij, an den Rhein'zoudt mogen verkeeren met uw Duïtsche vakgenooten. 's Ochtends van den 6den Juni verlieten de landmeter Boer en ondergeteekende het vaderland, we reisden met den hariuonicatrein, een kostelijk vervoermiddel, waarmede de rit rechtstreeks naar Keulen allerdragelijkst wordt, indien men eenigszins handig partij weet te trekken van de Restauration in den Blitzztlgen!' Enkele uren werden door ons in de groote handelsstad doorgebracht, na den rit was een wandeling rein genot, we konden er even genieten van het café Bauer, er even in plichtmatig stomme verbazing voor den Dom staan. Om 8 uur 's avonds waren we in het bijna 2000 jaren oude Bonn. Met snelheid maakten we ons lekker in het hotel Hamburger Hof precies negen uur, één uur te laat dus, verschenen we in de groote zaal der Lese- und Erholungs-Gesellschaft. Een ondeelbaar oogenblik hadden we het gevoel van de bekende eend, we waren te midden eener ons totaal vreemde, feestvierende, elkander begroetende menigte terecht gekomenslechts enkele seconden, men had ons opgemerkt, een blijgeestig uitziende persoonlijkheid trad op ons toe met uitgestoken handStadtgeometer W a 1 r a f f aus Düs- seldorf, Boer aus UtrechtHoffmann aus Amsterdam, we hadden opgehouden vreemden te zijn, we waren bekenden geworden. «An den Rhein, an den Rhein, zieh nicht oan den Rhein mein Sohn ich rathe dir "gut

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1895 | | pagina 177