176 Collega Wal raff werd ons tot gids, een voorstelling, zooals zich denken laat op groote schaal, ving aan; eerst in kleinen kring; toen een wandelvoorstelling, waarbij tal van bekende namen ons in de ooren klonken. Daarna kwam er rust; een gezellig praatje, een smakelijk glas wijn, we waren niet langer bekenden, we voelden ons vakgenooten, broeders; dat gevoel was blijvend. Teneinde te voorkomen dat dit korte verslag ten slotte den indruk zou geven, dat het feestvieren zich tijdens het samenzijn waLal±e veeTerp den voorgrond drong, vermelden we met eenigen nadruk, dat vrijdagoch tend negen uur de vergaderende leden in de reeds genoemde zaal hun opwachting maakten ter behandeling der huishoudelijke aangelegenheden. Dank de uitmuntende leiding van den voorzitter, Herr Vermes- sungsdirector Winckel, had deze een snel verloop, zoodat we spoedig met belangstelling de voordracht van Professor Koll volgden: Ueber die Emrichtungen fttr den geodütischen Unterricht an der Land- wirthscliaf tlichen Akademie Poppelsdorf Ter aandachtige overweging volgt een zeer verkort overzicht, overgenomen uit het Zeitschr. des Rheinisc.h- Westf Landmesser Vereins, 1895, Heft 4, S. 123. „Het onderwijs in de geodesie is in zijn tegenwoordigen vorm in het jaar 1883, ingevolg de in d.d. 4 September 1882 gegeven nieuwe voorschriften voor het onderzoek der openbaar aan te stellen landmeters, geregeld; teneinde den landmeters een opleiding te ver zekeren overeenkomende met den grooten vooruitgang dezer wetenschap. „Spreker betoogt dat aan de studenten der hoogeschool zeer goed de theoretische grondslag voor de uitoefening van hun beroep, en ook de praktische opleiding voor eenvoudige werkzaamheden kan worden gegeven, onmogelijk is het echter van de hoogeschool volmaakte en in alle werkzaamheden geheel geoefende landmeters af te leveren, de praktijk volgende op de studiejaren moet hieraan tegemoet komen, evenals dit geschiedt bij juristen, philologen, technici enz. „Van 1883 tot 1890 had men voor het onderwijs slechts zeer beperkte lokalen ter beschikking, en ook nadat in het jaar 1890 de weidsche zalen van het intusschen opgerichte nieuwe gebouw waren betrokken, deed zich spoedig gebrek aan ruimte gevoelen, een gevolg van het aangroeien van het getal der studeerenden, van 7 in het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1895 | | pagina 178