177 jaar 1883/84 tot op 140 in het zomer-halfjaar 1890 en 219 in het zomer-halfjaar 1893. „Bij de oorspronkelijk voor het onderwijs aangewezen 2 groote oefeningslokalen moest dientengevolge nog een derde groote zaal in gebruik worden genomen. „In deze zalen zijn alle benoodigde inrichtingen voor onderzoek en regeling der instrumenten, benevens tot oefening in alle huiswerkzaam heden aanwezig. „Voor de veldwerkzaamheden zijn twee oefeningsterreinen aange kocht, te samen 14 HA. groot, terwijl een over 12 kilometer zich uit strekkend waterpassingsnet, en een over 18 kilometer zich uitstrekkend trigonometrisch net, tot aansluiting dient van de oefeningswerk zaamheden. „Bij het onderwijs streeft men er bovenal naar, voor alle werk zaamheden zoo mogelijk de eenvoudigste methode te gebruiken, dit streven heeft ook doorloopend tot de uitkomst geleid, dat volgens eenvoudige handelwijzen en met eenvoudige hulpmiddelen nagenoeg aan alle gerechtigde eischen kan worden voldaan, wanneer de methode steeds, en bovenal in de oefeningen, goed werd doorgewerkt. „Gevolgelijk is ook bij de behandeling der rijke geodesische ver zameling hoofdzakelijk gelet op het zich grondig eigenmaken der kennis en der behandeling van de eenvoudige instrumenten". Op de voordracht van Professor Koll volgde er een van Stadt- geometer Wal ra ff: Ueber das preussische Landmesser Reglement ttnd die Emführung einer dreijcihrigen anf die Landmesserprüfung f olgenden praktischen Ausbildung im Staats- oder Kommtmaldienst als Vorbedmgung für die Zulassung zur Privatpraxis, Deze verhandeling is in haar geheel verschenen in de reeds genoemde aflevering van het Z. d. R. W Landmesservereins en bevat tal van bizonderheden welke ook van een Nederlandsch standpuntwaarde hebben. Om half één werd de zitting opgeheven en begaven de deelnemers zich naar Poppelsdorf, ten einde de tentoonstelling en de geodesische verzameling der landhuishoudkundige akademie te bezichtigen. Aan eene beschrijving wagen we ons nietwe merken alleen op, dat we na de wandeling door het schoone gebouw der akademie, in elkanders blik de vraag lazenhoeveel water moet er nog door den stroom vloeien aan welks oevers wij verwijlen, aleer men in ons land

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1895 | | pagina 179