178 overtuigd zal zijn, dat ons opleidingssysteem geen opleidingssysteem is, dat onze werkkring evenzeer, zooniet in veel hooger mate dan die der ijkers, wetenschappelijke voorbereiding behoeft! Met dit bezoek was voor dien dag voldoende geofferd aan den ernst van ons bestaan. Om half vier gingen de deelnemers met hunne dames, ongeveer 200 personen, met een extra trein van den Staatsspoorweg naar Godesberg, waar in het hotel Blinzler het feestmaal zou plaats vinden. De maaltijd was met recht een feestmaaltijd, waartoe niet weinig bijdroeg de muziek der geniekapel uit Coblentz. Als bij al zulke gelegenheden ontbrak het niet aan toosten; we willen echter eerlijk bekennen dat we over het algemeen meer aan de muziek, dan aan de Trinksprüchehadden. We kwamen met het glas in de hand evenwel mit oder nach al naar dat zulks met den inhoud der bokaal uitkwam. Na afloop van den maaltijd gingen de feestvierenden, de muziek voorop, naar Rüngsdorf Allergezelligste oogenblikken werden daar doorgebracht, gidsen in den vorm van bewoners der streek te over, al onder de feest vreugde door vestigde men tot op de geringste bizonderheden onze aandacht Om half elf werd de terugtocht per stoomtram naar Bonn ondernomen, men verzamelde zich int Hahncken; de bescheidenheid verbiedt te vermelden hoe laat men uit elkander ging. En de dames, we laten over dit onderwerp een specialiteit Herr Pohlig aus Düsseldorf aan het woord; o. m. werd door hem aan het feestmaal gezegdWare ich ein Bild/iauer, wie wollte ich unsere Damen aushaueneen uitdrukking, waarvoor hij verontschuldigingen aanbood, ofschoon zij ten slotte niet zoo erg leek en toen hij er eenige oude Grie ken, beeldhouwers van beroep, in betrok, toen werd ze zelfs zeer vleiend. Het slot zijner hulde moge een beeld geven van het geheel: Rückhaltlos wollen wir unsere Verehrung für die bessere Half te unseres Daseins bekennen. So schön der Rheinso herrlich sein Wein Die Perle unserer deutschen Au, 1st doch und bleibt die deutsche Fr au!

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1895 | | pagina 180