181 We varen tot Andernachdaar werd gewend ten einde terug te varen tot Remagen, waar in het hotel Fürstenberg het middagmaal zou worden gebruikt. Naarmate het feest verliep, steeg de feestvreugde. Het feestmaal te Remagen was een grootsche herhaling van zijn voorganger te Godesberg, aan toosten geen gebrek, geheel onder den indruk der genotvolle dagen te Bonn doorgebracht werd door ons Hollanders, onder verwijzing naar onze stamverwantschap, een dronk gewijd aan het geheele Duitsche Volk, en verzochten we den leden van dat groote gezin, in wier gezelschap we op dat oogenblik waren, aan te heffen het lied Deutschland, Deulschland über alles. Een storm van geestdrift brak los. Herr Oberkataster-Inspektor Joppen uit Straatsburg beantwoordde onze hulde, en verzocht ons dringend een volgend jaar weerom te komen. We raden onze ambtgenooten ten zeerste aan, indien ze enkele dagen in ongekunstelde gezelligheid willen doorbrengen, aan die uit- noodiging gehoor te geven. Om vijf uur verlieten we met de Elsa Remagen, met bestemming Königswinler. Nog een kort bezoek konden we aan den Drachenfels brengen, om 7 uur moesten we met onze Düsseldorfsche ambtge nooten de terugreis aanvaarden, wijl we den Maandag, in Düsseldorf bij collega Walraff zouden doorbrengen. Maandag namiddag bezichtigden we het Stadt-Vermessungsambt. Te vroeg moesten we met een hartelijk anf Wiedersehen van onzen gastheer en zijne beminlijke echtgenoote scheiden een schat van aangename herinneringen aan de te snel vervlogen dagen mede nemend. Augustus 1895. C. W. Hoffmann.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1895 | | pagina 183