65 daan dan Anw. IX voorschrijft, is dat zoo dan kan men vergelijken. Voor we van trig. form. 1 afscheid nemen zij nog dit: Het geheele verloop van reïteratie en repetitie waarnemingen wordt helder en duidelijk uiteengezet in Anw. IX Abschnitt II 15 en 16. Van de 12 kolommen van het formulier hebben 1 9 geen toe lichting noodig. Kolom 10 is de voorlooper van trig. form. 2; die kolom bevat de tot de nulrichting herleide gemiddelden. {Anw. IX Regeln zum Trig. Form. 1 16. en Tijdschrift voor Kad. en Landm. 1885 Jrg. 1 bldz. 184, en 195, 196). In kol. 12 worden, behalve opmerkingen van verschillenden aard, geplaatst de lengtemetingen voor herleiding van excentrisch ge dane waarnemingen en de verschillende rekenproeven noodig om zekerheid te erlangen dat de gemiddelden nauwkeurig zijn afgeleid. Trig. Form. 2. Winkelmessnng. Bildnng des Mittels aus allen Beobachtnngen der Richtnngen. Het nut van dit formulier is evenals de bedoeling in het oogvallend. In trig. form. 1 leverde kolom 10 de tot de nulrichting herleide gemiddelden. Werden op een station de waarnemingen driemaal herhaald zoo hebben we voor dat punt drie stel gegevens in tr. form. 1 verkregen. In dat formulier staan die stellen gegevens in den regel wel in volgorde, maar altijd noodwendig zoo, dat de afleiding van het ge middelde uit alle waarnemingen praktische bezwaren oplevert. Het trig. form. 2 geeft ons gelegenheid de waarnemingen naast elkander in te schrijven, terwijl het hoofd mededeelt waar het be trokken stel in trig. form. 1 is te vinden,- b. v. Satz 1, Seite 2, Satz 2, Seite 2 enz., de bladzijde verwijst naar eene bladzijde van het trig. form. 1. Boven de stellen waarnemingen worden onder een loopend volg- nommer de standplaatsen vermeld; terwijl de woorden Satz en Seite naar behoefte, dus bij 't inschrijven van de waarnemingen voor een opvolgende standplaats worden herhaald. (Tijdschrift voor Kad. en Landm. Jrg. 1 1885 blz. 186 en 196). Werden bij de waarnemingen steeds alle op het standpunt waar te nemen richtingen afgelezen, noemt men het stel waarnemingen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1895 | | pagina 63