91 Log (zijde X sin an), terwijl een tiental blauwe lijnen wij zijn dol op blauw in de aan de kol. 7, 8, 11 en 12 van form. 19 overeenkomende rubrieken, gelegenheid geeft zijn hartstocht voor decimalen naar hartelust bot te vieren. In bedoeld formulier zijn natuurlijk geen kolommen overeenko mende met de kolommen 9 en 10 van form. 19; wat in verband staat met het vermelde moffelen, kortom, 't is een prachtig stuk materieel, met wat goeden wil wel te gebruiken bij deform. 16 en 17. Rekenfouten worden in Nederland niet gemaakt, niemand is dus zoo dwaas zich aan het gebruik van een form. 20 te bezondigen, ten einde daarin berekeningen met behulp van coördinatentafels te verzamelenbovendien, wij werken met logarithmentafels, van nieu wigheden houden we niet, wij blijven bij het oude en daarin hebben we gelijk, want nieuwigheden zijn uit den booze en voeren vroeg of laat, op een of andere wijze, altijd ten verderve. Een formulier 21, ter berekening van knooppunten staat oorzake lijk op onzen index. Knoopen zijn lastige dingen, zoo lastig soms, dat er niet anders opzit dan ze door te hakken; 'tis ons welbekend hoe de ouden getobd hebben met een Gordiaansche, buiten die ellende uit vroeger eeuwen willen wij blijven, zaten we er toch goed en wel in verward, er ware geen uitkomen meer aan, want Alexander de Groote, de eenige die er raad op wist, is dood. Waaghalzen zijn er overal en altijd, en waar men te met één man niet aandurft, staat men er een ander keer honderd; voor die waaghalzen zij dus medegedeeld dat het form. 21 a beoogt, de oor deelkundige gelijktijdige vaststelling der definitieve coördinaten van b. v. twee knooppunten. Men zou het formulier een pendant kun nen noemen van tr. fr. 9. In Anw. IX Reg e In zu den trig. Form, 19, 20, 21, en 21#- 95a is een toelichting gegeven, welke nader verduidelijkt wordt in Gauss. Die trig und polyg. Rechn. etc. 2. Auflage 1893Teil I. 117. Trig. Form. 22. Berechnnng der Koordinaten für Kleinpunkte. Indien er van gelijkenis sprake kan wezen, maar dat is allerminst het geval, dan zou men kunnen beweren dat onze berekening der snijding van meetlijnen met de ruitlijnen overeenkomt met dit formulier. Bij afwezigheid van gelijkenis valt ons op de overeenkomst in

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1895 | | pagina 89