120 Ook van winst mogen wij gewagen. In het begin van dit jaar werd het kadasterpersoneel met jonge krachten versterkt door de aanstelling van 15 adspirant landmeters. Zeven hunner werden lid van onze vereeniging. Het doet ons genoegen een hunner hier tegenwoordig te zien. Wij heeten hen van harte welkom en wen- schen hun toe dat zij, de vaan der wetenschap hoog houdende, allen zullen medemerken om het kadaster eens de plaats te doen innemen, die het naast andere vakken toekomt. Ik stel U voor thans tot de behandeling onzer agenda over te gaan en met den wensch, dat wat wij zullen bespreken en mogen hooren, strekken zal tot heil onzer vereeniging, open ik deze onze 12e Algemeene Vergadering. Vervolgens doet de Voorzitter de Vergadering mededeeling van een ingekomen briefkaart van den heer Barenbroek waarin deze bericht dat hij tot zijn leedwezen verhinderd is de vergadering bij te wonen dewijl hij zich in het buitenland bevindt. Voor de notulen van de vorige vergadering meent de Secretaris te mogen verwijzen naar het in de le aflevering van jaargang XII van het tijdschrift opgenomen verslag. Op de vraag van den Voor zitter of de leden zich met dit verslag kunnen vereenigen, doet de heer Oosterman een woord van protest hooren wijl zijn naam ten onrechte in dat verslag is genoemd (blz 24). Hij heeft niet gesproken over pensioenregeling, doch gevraagd in hoeverre de vergadering het wenschelijk achtte dat pogingen werden aangewend om wijziging te krijgen in de regeling van de vergoeding voor reis kosten. Hij heeft gezegd dat de tegenwoordige regeling, het publiek den indruk moet geven dat de landmeters oneerlijke handelingen plegen. Het Koninklijk besluit van 1884 verklaart dat de landmeter van het kadaster op de spoorwegen van de lste klasse mogen gebruik maken en men ziet hen 2e klasse reizen, de conclusie ligt voor de hand dat zij met het meerdere bedrag zich verrijken. De heer Oosterman verklaart genoegen te nemen met het voorstel van den Voorzitter, om deze vergissing te rectificeeren bij het van deze vergadering op te maken verslag. De Secretaris brengt omtrent den toestand van de Vereeniging het volgende verslag uit: Het ledental bedraagt thans 179 waarvan 127 in Nederland, 51

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 120