122 De boeken vermeerderden met de gewone periodieke geschriften en met eenige aangekochte boekwerken. De heeren van Dullemen, Sillevis en J. Holthuizen die, als leden in 's Gravenhage woonachtig, naar aanleiding van een besluit op de vorige algemeene vergadering, waren aangezocht de rekening en verantwoording van den penningmeester na te zien, deden, bij monde van den heer van Dullemen der vergadering de mededeeling, dat die rekening door hen in orde was bevonden. De begrooting voor 1897 wordt voorgelezen en goedgekeurd met een raming der inkomsten van 1872,50 en der uitgaven van 1040.—. De Secretaris deelt mede dat de post honoraria voor medewerkers aan het tijdschrift tot een hooger bedrag is uitgetrokken dan ge woonlijk, omdat de redacteur het in 't belang van het tijdschrift acht, dat hij kan beschikken over eenig meerder bedrag voor 't be talen van medewerking en de kas die meerdere uitgaven toelaat. De redacteur licht dit nog nader toe en doet het voorstel, aan dezen maatregel terugwerkende kracht te verleenen met dien verstande dat nog over dit jaar, zoo noodig, door hem kan worden beschikt over ƒ100.in plaats van over ƒ50.welk voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. De Voorzitter deelt de vergadering mede dat de heer Boer, op de hem gedane vraag, zich heeft bereid verklaard ook over 1897 de redactie van het Tijdschrift op zich te nemen. Algemeen applaus. 't Voorstel van den President om den abonnementsprijs op ƒ2 50 per jaar te houden wordt zonder stemming aangenomen. De vaststelling van de plaats waar in 1897 zal worden vergaderd geeft stof tot eenige discussie. Verschillende plaatsen werden ge noemd en ten slotte worden voorgesteld Amsterdam, Breda, den Haag en Zeist. Bij de eerste stemming blijft de keuze onbeslist en bij een tweede stemming tusschen Amsterdam en den Haag, wordt Amsterdam met één stem meerderheid, aangewezen. De verkiezing van een bestuurslid in de plaats van het aftredend lid, den heer Gombault, heeft tot resultaat dat bij de eerste stemming geen meerderheid wordt verkregen, zoodat nieuwe vrije stemming noodig is, waarbij de heer C. W. Hoffmann gekozen wordt. Deze neemt de benoeming aan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 122