123 Nadat een uurtje is gepauseerd, geeft de Voorzitter het woord aan den heer Hoffmann voor de volgende inleiding van de discussie over het onderwerp: „De vervaardiging van bijbladen Vergun mij te beginnen met de verklaring dat ik met betrekking tot deze aangelegenheid nog dezelfde beginselen ben toegedaan, als in het voorjaar van 1894, toen de vervaardiging van bijbladen door mij in ons Tijdschrift werd behandeld. Het is mij dus vrij wel onmogelijk nieuwe gezichtspunten te openen; wijl de oude U bekend zijn, denk ik er niet aan, Uwe aandacht te vragen voor de geheele voorlezing van het aan U allen bekende opstel. Wel beschouwd zou ik na deze opmerkingen, onder verwijzing naar mijn arbeid in den verleden tijd, kunnen eindigen; ware het niet, dat ik mij verplicht achtte U in herinnering te brengen, dat er meer literatuur voor bijbladen bestaat dan het zeventiental blad zijden door mij er aan gewijd. Bedoelde literatuur is van bedenkelijken aard, zij is het gesproken woord in druk gebracht, allereerst wordt zij ons aangeboden door de dagbladen, later vinden wij haar terug in ons orgaan, zijn we daardoor in de gelegenheid, haar op een met zorg gekozen tijdstip, onder rustige omstandigheden geheel in ons op te nemen. Levendig zal ze' U voor den geest staan wanneer ik verwijs naar Jaargang II van ons Tijdschrift, bl. 265270, waar ge vinden zult een gedeelte der beraadslaging, gehouden in de Tweede Kamer der Staten Generaal over de VIIde Afd. van Hoofdstuk VII B, staatsbegrooting voor 1887, en naar Jaargang IV, bl. 24 en volgende, waarin gelijke beraadslaging wordt medegedeeld over de VIIde Afd. van Hoofdstuk VII B der staatsbegrooting voor 1888; voorts Jaargang V staatsbegrooting voor 1889, bl. 74 en volgende; dan nog Jaargang VI, staatsbegrooting voor 1891, bl. 258 en volgende, en tot slot Jaargang XI en XII, staatsbegrooting voor 1896, respectievelijk bl. 207 en volgende, en bl. 26 en volgende. Wie later de geschiedenis der reorganisatie van ons kadaster zal schrijven, kan verzekerd zijn, in de aangehaalde letterkunde een rijke bron van studie te vinden.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 123