134 kaarteeren. Op grond van dit feit blijft hij van meening dat deze handelwijze een verbetering aanbrengt, en dit zonder dat de daaraan bestede tijd onevenredig zou zijn met het bereikte resultaat. De heer Vruggink heeft wel eens ondervonden dat een ge- kaarteerd bijblad beter was dan een afgetrokken, welke ervaring naar de opvatting van den heer Boer niet kan pleiten voor de methode kaarteeren omdat die kaarten als ongelijksoortige grootheden niet onderling konden vergeleken worden. De heer Hoffmann, de sprekers beantwoordende, meent op te merken, dat de heeren Boer en Meijer en hij nagenoeg op't zelfde standpunt staan, door te willen dat naar gelang van omstandigheden zal worden gehandeld. De te volgen weg moet worden gekozen uitsluitend door den ambtenaar die het bijblad maakt omdat hij en niemand anders de waarde van de ten dienste staande gegevens kan beoordeelen, waarbij hij door een voorbeeld uit eigen ervaring staaft hoe zelfs deze persoon nog dwalen kan. Den heer Meijer is het duidelijk dat hij met den heer Hoff mann overeenstemt doch het blijkt hem niet dat de heer Boer en hij dezelfde meening zijn toegedaan. Hij wil handelen naar om standigheden en nadat de heer Boer heeft opgemerkt dat dit ook de strekking is van de motie verklaart de heer Meijer dat hij kaarteeren als regel en aftrekken als uitzondering wenscht, juist het omgekeerde van 't geen de motie uitdrukt. De heer W. Holthuizen geeft alsnog den wensch te kennen de motie gesplitst te zien, welke gedachte wordt ondersteund door den heer Weijgers. De voorzitter deelt mede dat aan dezen wensch, ook geuit door de voorstellers, gevolg zal worden gegeven. In overleg met het bestuur hebben de voorstellers de eerste alinea der motie laten ver vallen, zoodat zij thans luidt: Vernieuwing van de bijbladen door aftrekking der hulpkaarten behoort de regel te zijnwaarvan slechts bij uitzondering door kaarteering wordt af geweken. Bij omvangrijke veranderingen in de parcelleering na de opma- king der minuut, behoort het nieuwe bijblad als le vervolg van het minuutplan afgewerkt te worden en onveranderd te blijven".

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 134