147 commissie een voorloopige grens vast, welke definitief wordt als de nalatige niet binnen zes maanden bij den kantonrechter in hooger beroep komt tegen de beslissing der commissie. Bij de begrooting voor 1897 wordt verder uitbreiding aan deze wet gegeven. Eene som van een millioen francs wordt daartoe be stemd. De kosten zullen gedragen worden voor 40 door den Staat, 40 door het departement die daartoe 1 opcent, en 20 door de gemeente die 5 opcenten mag heffen van de belasting op de ongebouwde eigendommen. Er zal een commissie voor de delimi tatie benoemd worden bestaande uit: 1°. den burgemeester of een der leden van den gemeenteraad, voorzitter; 2°. acht eigenaars in de gemeente, waaronder minstens twee «forensen", bij meerderheid van stemmen gekozen door de belasting schuldigen volgens den kadastralen legger; 3°. een plaatsvervangend kantonrechter of een notaris van het kanton, aangewezen door den préfect; 4°. een ambtenaar der administratie van de directe belastingen en het kadaster, secretaris. De commissie kan zich een landmeter met raadgevende stem toevoegen. De commissie zal tot opdracht hebbeneen onderzoek in te stellen naar de vermoedelijke eigenaars (propriétaires apparents), de over eenstemming der belanghebbenden over de grenzen hunner eigen dommen te constateeren of, bij verschil, te trachten hen te verzoenen en indien zulks mislukt of bij niet verschijning der belanghebbenden de grenzen voorloopig vast te stellen. Van een en ander maakt de commissie een gedetailleerd proces-verbaal op. Indien de eigenaars in eene gemeente of gedeelte van eene ge meente een syndicaat vormen voor de afbakening (zie wet Boudenoot hierboven), dan treedt de syndicale commissie voor die gemeente ot voor het gedeelte ervan voor de delimitatie in de plaats der voor noemde commissie. De voorloopige delimitatie wordt door publicaties en persoonlijke kennisgevingen ter kennis van belanghebbenden gebracht, waarna deze een jaar tijd hebben, zich onderling over hunne grenzen te

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 147