152 BERICHTEN. om teleurstelling te voorkomen, op f 45000, dan genieten de landmeters daarvan55 X f 100 =r f 5500. 55 X 75 4125. 60 X 50 3000. f 12625. en wordt in 's lands kas gestort f 32375, zoodat de voorgenomen maatregel in zijn geheel jaarlijks zou kosten f 1525. Aanvankelijk zijn de kosten echter hooger. De besproken regeling, afschoon zeer in het voordeel van verreweg de meeste landmeters zou voor eenigen eene belangrijke vermindering mede brengen van inkomsten, die zij thans genieten en waarop zij ook voor het vervolg wel eenigszins rekenden. Aan landmeters die meer dan f 100 'sjaars zouden verliezen, zou een hooger bedrag uit de opbrengst van het particulier werk kunnen worden toegekend, in dier voege, dat het verlies wordt beperkt tot dat bedrag. Tegenover een verlies van niet meer dan f 100 kunnen de voordeelen uit de verkrijging van of het uitzicht op een hooger traktement, dat grooter pensioen ook voor de weduwe ten gevolge heeft, als equivalent gesteld worden. Aanvankelijk is dus hetgeen uit de opbrengst van het particulier werk in 's lands kas is te storten f 6000 'sjaars lager te stellen, dus op f 26375, zoodat de kosten van den voorgenomen maatregel aanvankelijk op f 7525 zijn te stellen, welk bedrag gaandeweg vermindert. De Minister van Financiën. Sprenger van Eijk. De landmeter van het kadaster H. R. P ij 1 s, die wegens ongesteldheid zijne bestemming naar de hermeting van Tilburg niet heeft kunnen volgen, is met 1 J uli jl. werkzaam gesteld voor den ambulanten dienst te Roermond. De landmeter van het kadaster D. J. van Gelder werkzaam voor den velddienst te Assen wordt met 1 November e.k. in gelijke betrekking werk zaam gesteld te Zwolle. De navolgende adspirant-landmeters van het kadaster zijn verplaatst: met 1 Sept. jl. J. H. J. Houben van Maastricht naar Rotterdam, A.Kriebel van Hoorn en J. H. Roeven van Roermond naar 's Gravenhagemet 1 Oct. jl. R. A. de Wal van 's Gravenhage naar Assen. Bij K. B. van 28 Augustus jl. No. 5 is de heer E. B arenbroek, ingenieur, verificateur van het kadaster te Amsterdam, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 152