175 b. „het veelvuldig afsterven en verreizen der eigenaars"; c. „de geringe waarde van vele perceelen, die nauwelijks de „kosten van de opdracht en overschrijving waardig zijn"; d. „de vreeze van velen, welker ouders de overschrijving reeds „hebben verzuimd, voor de boete"; e. „de onkunde van vele ingezetenen, dat, bij ab-intestato over lijden van hunne ouders of vrienden, de overschrijving wezenlijk „wordt vereischt". i Is goedgevonden en verstaan Eerstelijk. De landmeters te demandeeren alle perceelen in en omstreeks deze stad, buiten eenige kosten van de eigenaars of be woners, en dus zonder iets voor hunne moeite te mogen pretendeeren, exact optenemen in behoorlijke blokkaarten en ieder perceel onder een apart nommer te brengen, om daarvan pertinente registers te houden, mitsgaders bij het formeeren der blokkaarten nauwkeurig nategaan, of de bewijzen van eigendom wel op de namen van de actueele possesseurs zijn overgeschreven en, ingeval zulks verzuimd mocht wezen, dezelve alsdan aan de eigenaars tiiet te restitueeren, maar direct, onder quitantie, aftegeven ten protocolle kamer, en de eigenaars van zoodanige vaste goederen aantezeggen, dat zij dezelve binnen zes maanden op hunne eigen namen moeten laten bekend- stellen. Ten tweede. Om te zorgen, dat de landmeters de registers naar behooren kunnen effen houden, het tegenwoordig gebruik, om nopens den verkoop van vaste goederen, buiten de stad gelegen, kennis te geven aan het college van Heemraden der Bataviasche ommelanden, voor het vervolg afteschaffen, én daarentegen alle en een iegelijk te ordonneeren, gelijk met intrekking en vernietiging van het voor schreven gebruik geordonneerd wordt bij deze, bij het verkoopen of overschrijven van erven, tuinen of landerijen, binnen of buiten deze stad gelegen, daarvan telkens kennis te geven aan de landmetersten einde, na behoorlijke registratie, daarvan te erlangen een, door één der landmeters geteekend biljet, geschreven op een zegel van 12 stuivers, en voor het verleenen van zoodanig een biljet aan de land meters toe te leggen hetzelfde salaris, dat daarvoor tot nu toe aan den secretaris van Heemraden is betaald, of 12 stuivers voor ieder biljet, buiten het zegel, dan wel met het zegel 27 stuivers; mits-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 175