17 dan meent het bestuur dat eene adresbeweging onder de landmeters meer kans heeft tot het doel te leiden dan het optreden van het bestuur. De werkzaamstelling bij de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing gaf den heer Colpa aanleiding om te verzoeken ontheven te worden van zijne functie van secretaris-penningmeester. Dankbaar voor de gewichtige diensten, die de heer Colpa als sec retaris-penningmeester aan de vereeniging had bewezen en billijkende de redenen welke tot zijn verzoek leidden, werd dat ingewilligd en de heer Gombault uitgenoodigd zich met het secretariaat te be lasten totdat de plaats van den heer Colpa, die op deze vergadering als bestuurslid moet aftreden, zal zijn vervuld. De uitnoodiging van het bestuur, door middel van het Tijdschrift tot de leden gericht, om zich beschikbaar te willen stellen voor het houden van eene lezing of het inleiden van vraagpunten op de alge- meene vergadering bleef onbeantwoord. De heer I. Boer, Hzn., vervolgens door het bestuur aangezocht, verklaarde toen zich bereid eene voordracht te houden over: »de conclusiën van de Fransche Staatscommissie voor het kadaster". De bereidwilligheid van den heer Boer om te willen optreden, met een onderwerp, dat in zoo nauw een verband staat met het streven der Ver. voor K. en L., werd door het bestuur zeer gewaardeerd. Met het oog op de tentoonstelling voor hotel- en reiswezen werd de datum voor de algemeene vergadering te Amsterdam, te houden, vastgesteld op 7 October. In afwijking van de gewoonte der laatste jaren om aan de voornaamste dagbladen een verslag van het ver handelde op de vergadering te zenden, werden dagblad-redactiën uit genoodigd om de vergadering te doen bijwonen door hare verslaggevers. De bibliotheek der Ver. werd vermeerderd door aankoop van nieuwe werken en door ruiling van het Tijdschrift der Ver. met andere periodiek verschijnende geschriften. Tot zooverre het verslag van de handelingen van het bestuur; welk verslag zonder discussie door de vergadering werd goedgekeurd. Vervolgens wordt de rekening van den penningmeester over het jaar 1894 door den secretaris voorgelezen. Uit deze rekening blijkt: dat de inkomsten hebben bedragen1717,12 en de uitgaven1096,965 zoodat er een batig saldo is vanf~~\620,155

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 17