19 De abonnementsprijs van het Tijdschrift wordt weder vastgespeld op f 2,50 per jaar. Toen daarop de plaats waar de volgende algemeene vergadering zal worden gehouden moest worden bepaald gaf de overweging, dat Amsterdam het moge dan ook eenig zijn niet altijd moet worden aangewezen, den heeren Bonté en de Haan aanleiding om Arnhem voor te stellen. Werd de vergadering daar in Augustus of september gehouden dan zouden de leden volgens de voor stellers tevreden kunnen zijn met hun ondernomen uitstapje, en daar Arnhem in het centrum des lands is gelegen zonden de be zoekers uit het noorden en zuiden worden gebaat. De heer Hondius stelde voor om in den Haag te vergaderen. Ook Breda en Groningen werden genoemd en Hoorn zelfs dong mede naar den prijs, (zeker om zijn mooie schietbanen) die ten slotte toen de voorzitter bepaalde dat de beslissing door stemming zou vallen aan den Haag werd toegekend. Daarop wordt het woord gegeven aan den heer Bonté, die het verzoek, door hem schriftelijk ingediend, willende toelichten, in de eerste plaats aan het bestuur de vraag stelde: of de corresponden tiestukken, welke in de 5e Aft. v. h. Tijdschrift van het loopende jaar werden afgedrukt, door het bestuur optredende namens de vereeniging aan den Minister waren gericht, dan wel of de leden van het bestuur de correspondentie hadden gevoerd op eigen verant woordelijkheid. De verder door hem aan te nemen houding werd door den heer Bonté afhankelijk gesteld van het antwoord, dat door het bestuur op zijne vraag zou worden gegeven, al meende hij reeds dadelijk te moeten mededeelen, dat zijne meening niet was weer gegeven in bedoelde correspondentiestukken, en dat hij met leedwezen had gezien op welke wijze het bestuur had getracht om invloed uit te oefenen bij de benoeming van een administrateur van de regis tratie, de hypotheken en het kadaster. Bovendien zouden personen zijn aangevallen, door welke handeling de belangen der vereeniging niet zouden zijn behartigd en de oplossing der promotiekwestie, waarbij zeer vele leden zijn geïnteresseerd, zou zijn vertraagd. De heer Gombault, de vraag ven den heer Bonté beantwoor dende, meende te moeten opmerken, dat waar het bestuur der ver eeniging optreedt, dat optreden wel niet anders kan zijn dan als

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 19