STAATSBEGROOTING voor 1896, Hoofdstuk VII B. Memorie van antivoord. 17. Reorganisatie van het kadaster. De vele zaken die tot nogtoe den tijd van den ondergeteekende geheel in beslag namen, hebben hem geen gelegenheid gelaten een zoo moeielijk en veelzijdig onderwerp als dat der reorganisatie van het kadaster op nieuwen grondslag, in dien zin dat er absolute bewijskracht omtrent de grenzen der eigendommen aan kan worden toegekend, in gezette overweging te nemen en daaromtrent te rade te gaan met zijn ambtgenoot van Justitie, wiens departement daarbij zeer nauw be trokken is wegens het verband met het burgerlijk recht. Men houde hem ten goede dat hij, zonder behoorlijke voorafgaande over weging, geene meening uitspreekt over een onderwerp dat in de vergadering der Juristenvereeniging van 28 Augustus 1893 tot zoovele uiteenloopende beschonwingen aanleiding gaf en waarover eene Regeering zijns insziens geen oordeel mag uitspreken zoolang het niet tot in bijzonderheden nauwkeurig is onderzocht. Immers, hoe men ook in beginsel over eene aangelegenheid als deze denke, een oordeel heeft eerst practische waarde als de overtuiging is verkregen dat het beginsel in de uitvoering niet zou afstuiten op onoverkome lijke bezwaren. Art. 38, u, v, w. Overtuigd van de wenschelijkheid eener verandering in de regeling der positie, van de landmeters van het kadaster, stelde de ondergeteekende reeds een onderzoek in omtrent hetgeen noodig zal zijn. Dat onderzoek zal, naar hij vertrouwt, leiden tot een voorstel bij de eerst volgende begrooting. Art. 38, a bis. Aangezien de adspirant-landmeters eenige jaren in dienst moeten zijn vóór dat zij als landmeter kunnen optreden, zou het niet verder aanstellen van die ambtenaren beletten om het korps landmeters op de bij de organieke regeling bepaalde getalsterkte te houden en zou mettertijd het noodige personeel voor de instandhouding van het kadaster ontbreken. 1) Zie het Voorloopig Verslag in den vorigen jaargang bl. 206.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 26