66 Tijdschrift voor Nijverheid en Landbouw in Ned.-Indië (ruilex.) Jaarcijfers van de centrale commissie voor de statistiek (ruilex.) B. Grondboekwezen, hypotheken, kadaster, grond belasting, enz. Verslag der Staatscommissie voor de herziening der wetgeving op de eigendomsoverdracht van onroerende goederen, het hypotheek stelsel en het notariaat, 's Gravenhage 1870. J. Wessels Boer. Bijdrage tot de kennis van de ontwikkeling der eigendomsoverdracht van onroerend goed in Nederland, Assen 1887. J. C. Bouman. Beschouwingen over het recht betrekkelijk on roerend goed in Nederland, benevens vertaling van de Pruisische grondboekwetten, Almelo 1891. M. Polak. De verplichting van den verkooper tot eigendomsver schaffing Groningen 1891 (Diss., present-ex. van den heer C. W. Gombault). F. N. van der Bilt. Over het Pruisische grondboekstelsel, Leiden 1879. (diss.) Mr. R. A. J. Colenbrander. Opmerkingen betreffende verbete ring van het hypothecair stelsel in Nederland, Amsterdam 1866. Mr. J. L. Wolterbeek, Dz. De hypothecaire wetgeving in Ne derland, Amsterdam 1867. Bruno Tideman. Proeve van eene herziening der wetgeving op de overdracht en eigendomsovergang van onroerende zaken met de invoering van een grondboek, waarvan de inhoud authentieke bewijs kracht zou bezitten, Amsterdam 1871. Armand Sassen. Het Pruisische Grondboekstelsel, Breda 1876. Entwurf eines biirgerlichen Gesetzbuches für das Deutsche Reich und Motive Band III (Sachenrecht) Berlin 1888.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 66