68 Die Landmesser in Preussenihre Ausbildung, Prüfung und Be- stallung, ihre Geschafte und Taxen, 2e Aufi. Berlin 1895. F. Brönnimann. Die Katastervermessung auf Grundlage der in den Schweiz. Concordatskantonen und dem eidg. Forstgebiet gei tenden Vorschriften, Bern 1888. Modellen bij de Methodique verzameling der wetten, decreten, enz. betrekkelijk het cadaster van het Fransche Rijk, Amsterdam 1812. (Present-ex. van den heer W. A. M. Kalkman). B E. C. Seignette. Bepalingen omtrent kadaster, hypoth, boek houding, levering van- en verband op schepen voor zoover betrekking op het notarisambt, Beverwijk 1890 (pres. ex.). Ontwerpen-wetlen en toelichtingen voor de herziening der belastbare opbrengst gebouwde- en ongebouwde eigendommen. J. J. van Konijnenburg. De door Mr. N. G. Pierson voorge stelde wijziging in de wetgeving op de grondbelasting, voor zoover deze de ongebouwde eigendommen betreft, 's Gravenhage 1896 (diss.) H. J. Tydeman. Grondbelasting op Java, 's Gravenhage 1895. O. Köbner. Die Methode der letzten französichen Bodenbewertung, Jena 1889. Dobbelaere. Leggers van openbare wegen en voetpaden. Geodesie, landmeetkunde, instrumentenleer enz. Dr. W. Jordan. Handbuch der Vermessungskunde, 3e Aufl., Band I: AusgleichungsrechnungBand II: Feld und Landmessung, Stuttgart 1888. Dr. F. R. Helmert. Methode der kleinsten Quadrate, Leip zig 1872. Dr. C. Koppe. Die Ausgleichungsrechnung nach der Methode der kleinsten Quadrate in der praktischen Geometrie, Nordhausen 1885.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1896 | | pagina 68