104 Op zeven dezer punten zijn de waarnemingen reeds voltooid; de berekening dezer waarnemingen is nog in bewerking. Door lengtebepalingen zijn de punten Leiden (Sterrewacht) en Ubagsberg zoowel onderling als aan het internationale astronomisch- geodetische net verbonden. In aansluiting aan het hoofddriehoeksnet zal eene secundaire driehoeksmeting tot stand komen, welke aan kadastrale en andere detail-opmetingen tot grondslag zal dienen. Met het oog op deze secundaire meting is reeds een groot aantal tusschenpunten in het hoofdnet opgenomen, terwijl tijdens de waar nemingen voor het hoofdnet op de betrokken stations zooveel doenlijk de zichtbare kerktorens als nevenpunten worden ingesteld. Ook voor dit werk is dus reeds eene belangrijke hoeveelheid waarnemingen verzameld; met de gedetailleerde uitvoering ervan hoopt men weldra een aanvang te maken. BERICHTEN. De adspirant-landmeter van het kadaster J. Z. Kerkhoff te Amers foort is met 1 Augustus j.l. werkzaam gesteld bij de hermeting van Velp. De verplaatsing van den teekenaar van het kadaster C. G. Richel van Dordrecht naar Rotterdam is ingetrokken. Met 1 Juli j.l. is hij belast met de tijdelijke waarneming van boekhouder te Goes. De teekenaar P. van Stokrom is met 1 Juli j.l. verplaatst van Dord recht naar Rotterdam. Overleden: den 2en Augustus j.l. de teekenaar van het kadaster K. Perk te Utrecht en den 25en d a. v. de oud-ingenieur-verificateur van het kadaster A. Douglas te Nijmegen. Bij K. B. van 23 Augustus j.l. N°. 49 is benoemd tot ontvanger der registratie voor de gerechtelijke akten en der domeinen te 's Graven- hage, B. C. van Berk el, thans bewaarder van de hypotheken en het kadaster en ontvanger der registratie en domeinen te Deventer.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 108