DE TORRENS-WET IN ALGERIË Den 16den Februari 1897 kondigde de fransche regeering de wet op onroerende goederen in Algerië af, waarvan de voornaamste bepalingen luiden als volgt: De titels, door de administratie der domeinen afgegeven naar aanleiding van de procedure in deze wet voorgeschreven, verzekeren ten aanzien van een ieder, den eigendom aan de houders van die titels; alle zakelijke rechten, welke niet behoorlijk gehandhaafd zijn tijdens die procedure, zijn onherroepelijk vervallen, onverschillig welke de aard en de datum zijn der akte, waarbij zij worden geconstateerd. Ieder eigenaar of verkrijger kan het initiatief nemen voor de procedure volgens deze wet, ten einde bedoelden titel te verkrijgen. Hij wendt zich daartoe tot de aangewezen overheid met een verzoek, waarin het onroerend goed zoo nauwkeurig mogelijk wordt omschreven. Binnen dertig dagen daarna begeeft zich een ambtenaar naar het terrein om over te gaan tot de afbakening van het goed en tot de opmaking van een kaart, indien zulks nog niet heeft plaats gehad. De datum, waarop zulks zal plaats hebben wordt minstens 20 dagen vooraf bekend gemaakt o. a. in het officiëele dagblad van Algerië, verder door publicaties in het fransch en in het arabisch op markt plaatsen, aan het gemeentehuis en overal elders, waar zulks noodig zal zijn. Op dezelfde wijze wordt ter algemeene kennis gebracht de neder- legging ter gemeente-secretarie van het proces-verbaal door bedoelden ambtenaar opgemaakt, en waarin ook zijn opgenomen de meeningen, beweringen, getuigenissen van allen die eenig recht op het onroerend goed meenen te hebben. Zoo noodig volgt een tweede plaatsopneming.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 125