Papier, (veldaanteekeningen) De lezing van een geschrift van de hand van Dr. M. Grëshoff onderdirecteur-scheikundige van het Koloniaal Museum te Haarlem, getiteld: „over de deugdelijkheid en het onderzoek van papier", en ten doel hebbende de noodzakelijkheid aan te toonen van een Staats- contróle op de deugdelijkheid van papier, geeft mij aanleiding de aandacht te vestigen op een gebruik bij de kadastrale administratie, dat, naar het mij voorkomt, noodzakelijk moet worden veranderd. Dr. Grëshoff toont in dat geschrift aan, door eigen onderzoe kingen en met voorbeelden, dat er in Nederland iets gebeuren moet om een einde te maken aan het door niemand en niets gekeerde geknoei in het papiervak, dat onze boeken, kaarten en geschriften ontijdig bederft. Met Dr. Grëshoff hoop ik dat er spoedig afdoende maatregelen worden genomen tegen dat en mogelijk ook tegen ander ge knoei maar daarop te wachten schijnt mij niet raadzaam nu door een bevoegd geleerde is gewezen op het gevaar waaraan wij blootstaan, bij het gebruik maken van ongecontroleerd papier. Ik weet niet in hoeverre het papier van Rijkswege verstrekt voor minuutplans, hulpkaarten, metingstaten enz. onderzocht is, en voldoet aan de eischen die men moet stellen aan papier gebruikt voor dege lijke blijvende stukkenin het belang van het kadastraal archief hoop ik, dat men daaromtrent gerust kan zijn. 't Is dan ook niet daarop dat ik de aandacht wilde vestigen, want hoe belangrijk ook minuutplans enz. zijn er zijn, nog belangrijker stukken behoorende tot het kadastraal archief, waarvoor papier wordt gebruikt dat zeer zeker niet onderzocht is. Het zijn de veldaan teekeningenstukken waaruit de minuutplans en hulpkaarten opnieuw zouden kunnen vervaardigd worden, wanneer dat eventueel noodig

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 152