Circulaire. Op onderstaande circulaire, dezer dagen verzonden, wenschen wij den onderteekenaars veel succes. Geachte Collega! Ten gevolge van de omstandigheid, dat de vereeniging voor kadaster en landmeetkunde zich uitsluitend ging bepalen tot de behandeling van wetenschappelijke vraagstukken het vak betreffende, ten gevolge waarschijnlijk ook van minder ernstige oorzaken, hebben indertijd velen die vereeniging, die het middenpunt kon zijn waarin allen die de belangen van ons dienstvak wenschen te bevorderen, konden samenkomen, meenen te moeten verlaten. Geruimen tijd bleef dien ten gevolge het dienstvak van het kadaster verstoken van een officieel orgaan, verstoken van het bezit van een centraal punt waar zijne belangen konden worden besproken, van eene vertegenwoordiging die voor zijne belangen kon optreden. De ernstige omstandigheden, waarin thans ons dienstvak verkeert, brachten velen tot de vereeniging terug en gaf deze aanleiding om zich weder de belangen van het kadaster aan te trekken. De besprekingen in de jongste vergadering gevoerd, werden ge volgd door een gemeenschappelijken maaltijd en ook daar werden op ernstige wijze de toestand en de belangen van het personeel van het kadaster besproken. Algemeen was het gevoelen, dat zal ons corps de plaats weder verkrijgen en behouden, die het verdient, de samenwerking van alle leden van het personeel noodig is, en ten gevolge van een half schertsend opgeworpen woord, werd besloten van het oudste en het jongste lid der Vereeniging eene opwekking tot toetreding aan de collega's te doen uitgaan. Met ernst wekken dezen U daarom op lid te worden van de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 159