Ter nagedachtenis aan Dr. Ch. M. SCHOLS. Te Delft overleed in den nacht van 16 op 17 Maart plotseling Charles Mathieu Schols. Eene schijnbaar lichte ongesteldheid nam in zoo korten tijd een zeer ernstig karakter aan, dat zelfs de tijd ontbrak om zijne naaste familiebetrekkingen te waarschuwen, dat het noodlottige oogenblik naderde. Hij, de man die van geen rusten wist, zoolang zijne hand iets vond om te doen, is thans op slechts achtenveertig jarigen leeftijd voor goed ter ruste gegaan. Een enkel woord van eerbiedige herinnering moge hier eene plaats vinden. Aan meerbevoegdepen moeten wij het overlaten, zijne veelomvattende kennis, zijne grondige geleerdheid naar waarde te schetsen. Charles Mathieu Schols werd te Maastricht geboren en kwam, na in zijne vaderstad het eerste onderricht te hebben genoten, in 1867 als student aan de Polytechnische school; na schitterende studiën verwierf hij in 1871 het diploma van Civiel-Ingenieur, en werd, na een korten tijd van werkzaamheid in de praktijk, benoemd tot Leeraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda. De toenmalige Directeur der Polytechnische school, Prof. Cohen Stuart, verloor zijn oud-leerling niet uit het oog. Toen in 1878 Professor van Pesch tot Hoogleeraar te Amsterdam werd benoemd, haastte Cohen Stuart zich Schols tot opvolger van dien geleerde voor te dragen. Zijne benoeming volgde spoedig; het was echter Cohen Stuart niet meer gegeven Schols in zijne kracht te zien. Reeds bij zijn eerste optreden was het voor ieder helder, welk een belangrijke aanwinst de Polytechnische school had verkregen. In den eersten tijd van zijn hoogleeraarschap was aan Schols eene" taak toevertrouwd, waarvoor velen zouden zijn teruggedeinsd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 35