38 meting op het bijblad kunnen worden gebracht, tenzij men ze wil overnemen van het oude bijblad. De op bovenomschreven wijze verkregen kaart wordt afgewerkt volgens de voorschriften van art. 185 I. K.alleen met dit verschil, dat niet met licht maar met donker grijzen inkt de minuutlijnen worden overgehaald. Zoodra van de aansluitende bladen eveneens de bijbladen zijn vernieuwd, gaat men na of in de overkanten der wegen, welke de bladgrenzen vormen, belangrijke wijzigingen tenge volge suppletoire metingen voorkomen en brengt men deze door af trekking, desnoods na aansluiting bij gedeelten, zoo goed mogelijk op het bijblad over. Hiermede zou men zijn taak als voleindigd kunnen beschouwen er is voorzien in de oogenblikkelijke behoefte aan een bijblad. Doch een voorzichtig man zorgt ook voor de toekomst. Aldus vermaande de jongste algemeene vergadering van landmeters met betrekking tot dit onderwerp en gaarne ging ik met haar mee, voor zoover het betrof huldiging van het principe, dat moeitevol verkregen arbeid niet onbezonnen mag worden vernietigd. Toch zou ik ongaarne zien, dat de door haar uitgesproken wensch, geformuleerd in de 2e motie, in ruime mate bevredigd werd. Er zijn ontegenzeggelijk gevallen, waarin het vervaardigen van een zoogenaamd ,,le vervolg van het minuutplan" de beste voor zorgsmaatregel is, (ik heb daarvan trouwens al meer dan één voor beeld gezien) maar een voorschrift, waardoor die maatregel eene vrij uitgebreide toepassing zou kunnen vinden, moet naar mijne meening niet worden uitgelokt. Genoemde motie luidtBij omvangrijke veranderingen in de parcel- leering na de opmaking der minuutbehoort het nieuwe bijblad als 1' vervolg van het minuutplan afgewerkt te worden en onveranderd te blijven". Telkens na de voltooiing van een blad heeft dus de bijbladist te beslissen over de al of niet noodzakelijkheid van afwerking tot minuut plan. Zal zijn gerechtvaardigd verlangen om door hem aangebrachte Het bijblad strekt tevens tot vervaardiging van het nette plan en moet met het minuutplan daarvoor alle gegevens bevatten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 40