45 elkander sluiten, 1) Het gevolg hiervan is, dat nagenoeg alle sectie- grenzen, die thans gevormd worden door het (onzekere) midden van ongenommerde zaken, moeten worden verlegd naar een der buiten grenzen, wat op zijn beurt weer meebrengt indien aan het ver langen op blz. 40, jaargang X geuit, wordt voldaan dat het ineerendeel der vernieuwde bijbladen van sectiekleuren, moet worden voorzien. Bovendien zullen de kadastrale kaarten als verkennïngsmiddel veel in waarde verliezen, wegens het gedeeltelijk ontbreken der aanlig gende wegen. Maar ook bij het tenaamstellen zullen zich herhaaldelijk schier onoverkomelijke bezwaren voordoen. Ik heb dit persoonlijk ondervonden, toen ik geruimen tijd geleden belast was met het onderzoek naar de mogelijkheid om in enkele gemeenten alle wegen te nommeren en behoorlijk op naam te stellen. De aanleidende oorzaak tot dat onderzoek waren ingekomen akten van scheiding en verkoop, waarbij door particulieren gedeelten van den publieken weg aan derden werden overgedragen. Ik herinner me onder meer de volgende daarbij ondervonden moeilijkheden 1°. In eene gemeente bleek dat een weg van circa een uur gaans, die op de kaart met een breedte van +15 Meter was afgebeeld, slechts voor 4 Meter breedte het eigendom was der gemeente, terwijl de bermen (weiland) toebehoorden aan de eigenaren van de aangrenzende perceelen. De afscheiding der verschillende eigendom men was met voldoende duidelijkheid zichtbaar, zoodat in verband niet art. 51 I. K. aan de tenaamstelling opmeting en splitsing behoorden vooraf te gaan. Dat de aansluiting der bladen zéér veel te wenschen overlaat is van algemeene bekendheid. De Heer Hoffmann legt daarop bijzonderen nadruk om te voorkomen, dat bij de vernieuwing der bijbladen naar aansluiting zal worden gestreefd. Ligt hierin al niet van zelf opgesloten, dat het nommeren der ongenom merde zaken, welke aan de bladgrenzen worden aangetroffen, zoo goed als ondoenlijk is?

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 47