72 Westelijke punt van Kendal eene parallelle linie met de zee ge trokken worden Westwaarts aan, totdat dezelve sluit aan Pekalongan, welke linie de grensscheiding zal uitmaken tusschen de stranden en de landen onder de beheering der Javasche vorsten in de Kedoe. Verder dat gedeelte der stukjes grond onder het Solosche gebied, gelegen in de regentschappen van Samarang en Demak, en die welke mochten liggen geënclaveerd in de Landdrostambten van Japara en der landen, welke zich tusschen Grobogan en het distrikt van Salatiga mochten bevinden. Vervolgens dat gedeelte van Blora, hetwelk benoorden de uiterste grenzen van Grobogan en Djipang ligt. Aan het Rijk van Soerakarta werd daarentegen gevoegd het landschap Malang en het distrikt Antang. Den 10 Januari werd nagenoeg een gelijk contract gesloten met Djocjakarta, dat mede eenige ruilingen van grondgebied inhield. Thans dienen wij eenigen tijd terug te gaan om melding te maken van de plakaten, die in die jaren zijn uitgegeven en direct of zijde lings op het door ons behandeld onderwerp betrekking hebben. Bij dat van 27 Maart 1795 werd bepaald, dat, te beginnen met 1 September 1795, alle stadslasten van Batavia voor rekening zouden komen van het fonds van Schepenen. Voorheen werden die lasten gedeeltelijk door de Compagnie ge dragen. Ter gemoetkoming aan de grootere uitgaven, welke daar door Schepenen voortaan zouden moeten doen. werd, met ingang van 1 April 1795, aan hun fonds toegekend het 2/3 gedeelte van de 2°/o der opbrengst van 's Heeren gerechtigheid, wegens verkoop van vaste goederen, welke tot dien datum genoten werden door het college van Heemraden. Curiositeitswille zal ik hieronder eenige artikelen laten volgen uit de bij plakaat van 2 December 1795 gegeven voorschriften voor de eigenaren van landerijen in de Bataviasche ommelanden, ingeval van alarm: Vijfdens„Op alle landerijen van eenige consideratie, als „Sampea, Sadung, Tjimangies, Tjitrap, Tjipaminkies, Tjilengsie, Pondok-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 74