Verslag der Rijkscommissie voor graadmeting en water passing aangaande hare werkzaamheden gedurende het jaar 1896. Ingevolge het voorschrift, haar verstrekt bij beschikking van den Minisler van Binnenlandsche Zaken van 16 Mei 1879 lit. M, Afdeeling Kunsten en Wetenschappen, heeft de Rijkscommissie voor graadmeting en waterpassing de eer, aangaande hare werkzaamheden in het jaar 1896, het volgende te berichten. Commissie. In den loop van het jaar hadden geene veranderingen plaats in de samenstelling der commissie, noch in die der subcommissiën, waarin zij zich verdeeld heeft. Vergaderingen. De Commissie vergaderde drie malen in den loop van her jaar ter beraadslaging over hare aangelegenheden. Een dier vergaderingen werd gehouden op de sterrenwacht te Leiden de twee andere hadden plaats te Delft in het gebouw voor Geodesie. Betrekkingen met de buitenlandsche leden van de internationale vereeniging voor aardmeting. De vergadering der permanente commissie van de vereeni ging voor graadmeting werd in 1896 gehouden te Lausanne, waar zij den 15den October in het gebouw voor het hooggerechtshof van den Zwitserschen bond onder voorzitterschap van den heer Faye werd geopend. De zittingen werden aldaar gehouden van 1521 October, en werden bijgewoond door de heeren Hennequin, von Zachariae, Faye, van de Sande Bak- huyzen, Foerster, Helmert en Hirsch, leden van de permanente commissie, en verder door de afgevaardigden Bassot, Lallemand, von Schmidt, Albrecht, Gautier, Lochmann, Riggenbach-Burckhardt en Anguiano. Daar de conventie voor de aardmeting van 1886 op 31 December 1896 eindigde, en dan zou vervangen worden door de nieuwe conventie in 1895 te Berlijn opgemaakt, en in 1896 aan de betrokken Regeeringen ter aan neming aangeboden, moest de vergadering te Lausanne in de eerste plaats de noodige maatregelen nemen, om het bestuur der aardmeting, dat tot het einde van 1896 berustte bij de permanente commissie, met 1 Januari 1897 over te dragen aan het comité gevormd door den voorzitter, den onder- 1) Ter toelichting van het verslag over de Rijks-driehoeksmeting is aan deze aflevering een kaart toegevoegd. [Red.]

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 79