91 50. met het nagaan en bijhouden van alle veranderingen in de eigendommen en de mededeeling daarvan aan de ambtenaren met de bijhouding der kadastrale leggers belast. 6®. met de afgifte van alle door de belanghebbenden gevorderde extracten uit de kadastrale kaarten en daartoe behoorende stukken. Art. 17. Ieder bewaarder zal gehouden zijn, onder goedkeuring van het hoofdbestuur der registratie een bekwamen klerk aan te stellen, die bij de arrondissements-regtbank, in welker regtsgebied het kantoor gelegen is zal worden beëedigd en die ingeval van afwezend- heid, tengevolge van verleend verlof, van ziekte of van andere wettige verhindering van den bewaarder, ten koste en ter verantwoording van dezen, deszelfs werkzaamheden zal verrigten. Art. 26. Hetzelve (algemeen register) zal gegrond zijn op het kadaster en de daarbij aangenomen beschrijving der grondeigendommen zal daarin gevolgd worden behoudens zoodanige voorloopige voorziening als door ons zullen worden voorgeschreven op het tijdstip der in voering van het nieuw hypothecair stelsel, wanneer alsdan de opmeting en kaarteering voor het kadaster nog niet overal af geloopen mogt zijn. Art, 27. De nommers op de kadastrale kaarten aan de gronderven gegeven zullen het voornaam onderscheidingsteeken zijn van ieder eigendom in het algemeen register aangewezen. Het hoofdbestuur der registratie zal zorg dragen dat de verande ringen en de verdeeling der kadastrale perceelen steeds zoo spoedig mogelijk worden opgenomen en dat de algemeene registers der hypotheken en de kadastrale kaarten ten allen tijde volmaakt over eenstemmen. Art. 28 (later grootendeels gewijzigd). Zoodra een bewaarder der hypotheken en van het kadaster eene akte zal hebben overgeschreven uit welke gebleken is dat de omtrek,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 95