92 gedaante ot bepaalde soort van bebouwing van een of meerdere perceelen eene verandering heeft ondergaan of dat de splitsing van dezelve heeft plaats gehad, zal hij in een daartoe aan te leggen register daarvan aanteekening houden. Op den len Maart en den len September van ieder jaar, zal hij, aan een daartoe door het hoofdbestuur der registratie aan te wijzen landmeter de, gedurende de afgeloopen 6 maanden, voorgevallene veranderingen van dien aard opgeven. De landmeter zal ten kantore van den bewaarder de nauwkeurige beschrijving der veranderde perceelen nogmaals nagaan en zich op de plaats zelve begeven om het noodige te verrigten tot het opmaken of bijwerken van de te zijner beschikking staande suppletoire kaarten en tabellen, waarop alle veranderingen achtereenvolgens zullen worden aangetoond. Hij zal daarna die stukken aan den bewaarder ter hand stellen en het onder dezen berustende stel kaarten en tabellen overnemen, om dezelfde veranderingen daarop te vermelden en deze daarna weder over te leggen en tegen het eerst verbeterde stel uit te wisselen, onverminderd zijne verpligting tot afgifte van zoodanige dubbelden van die stukken als noodig zullen bevonden worden voor de aanhouding der soortgelijke stukken, ter hoofdplaats der provincie bewaard. Dit Koninklijk Besluit, dat nu reeds zijn 70ste levensjaar is inge treden, hoe verouderd en in vele opzichten niet meer passend in het kader van den tegenwoordigen tijd, is nog altijd in volle kracht en werking. De ambtenaren der registratie zorgen wel dat aan dit heilig huisje niet geraakt wordt, want voor hen ligt daarin het monopolie opgesloten om tot het zoo begeerde ambt van bewaarder der hypo theken en van het kadaster te worden benoemd. Immers de bijzondere gevallen, waarvan in art, 3 gesproken wordt, schijnen zich nog maar een paar malen te hebben voorgedaan; overigens werd iedere bestaande vacature steeds aangevuld uit de inspecteurs en ontvangers der registratie onlangs zelfs door een surnumerair. Dat ook een landmeter van het kadaster zou kunnen mededingen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1897 | | pagina 96