121 door de belanghebbenden gedragen. Deze kosten zijn overigens niet hoog en kunnen gemakkelijk worden opgebracht, daar de geheele toestand er door verbetert. Alle bescheiden zijn vrij van rechten. „De bovengeschetste gang van zaken is geldig voor het Groot hertogdom Baden. De toestanden in andere Duitsche Staten ver- toonen eenige, zij het ook weinig, principieele afwijkingen. Overal wordt op groote schaal van de bevoegdheid tot nieuwe verdeeling der gronden gebruik gemaakt." (Voor de meer uitvoerige behandeling v.g.l. een opstel in het Rechtsgeleerd magazijn 1892, bldz. 243 e.v. x) Frankrijk heeft gemeend in de vorming van grondsyndicaten een geneesmiddel te mogen zien. Zij worden beheerscht door de wet van den gisten Juni 1865 gewijzigd bij de wet van den 22sten December 1888. Ook in Elzas-Lotharingen vigeert eerstgenoemde wet; voor het Rijksland werd zij evenwel bij de wet van 11 Mei 1877 aangevuld met bepalingen betrekkelijk ruiling van perceelen tusschen verschillende eigenaren. 2) Samenvoeging en verdeeling van Grondeigendom door J. de Koning. Civiel-Ingenieur te Nijmegen. 2) Het verslag der commissie zou in dit opzicht volledig zijn geweest indien nog vermeld ware, dat de afronding der eigendommen, Flurbereini- gingin het Rijksland definitief geregeld werd bij de wet van 30 Juli 1890 „betreffend die autorisirten Genossenschaften zum Zwecke der Regelung von Feldwegen sowie der Herstellung von Bew&sserungen und Entwasserungen". Bij deze wet sluiten zich aan: le. „Verordnung vom 29 September 1891 betreffend die Zustandigkeit der Behörden in dem Verfahren bei Neueintheilung des Grundeigenthums behufs Regelung von Feldwegen u. s. w. durch autorisirte Genossenschaften." 2e. „Bestimmungen vom 1 October 1891 III A. 3502, betreffend das Verfahren bei Bildung autorisirter Genossenschaften." 3e. „Bestimmungen vom 2 October 1891 III A. 3502, betreffend die autorisirten Genossenschaften zum Zwecke der Regelung von Feldwegen, sowie der Herstellung von Bewasserungen und Entwasserungen unter Neueintheilung des Grundeigenthums (Flurbereinigung)." 4e. „Vorlaufige Dienstanweisung für die Ausführung von Flurbereinigungen vom 2 December 1892." 5e. „Muster zu Satzungen für autorisirte Genossenschaften." De wet en de verschillende verordeningen zijn verzameld in één boekdeel, met drie kaarten als bijlage.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1898 | | pagina 127