13 in overleg en uitgaande van de meening, dat het nemen van maatregelen van meer belang was dan de vraag van wie het initiatief zou uitgaan, werd toen besloten geen verandering te brengen in de gedane oproeping, en de vereeniging buiten deze zaak te laten. De Heer de Haan geeft te kennen dat hij de meening van den heer Gombault als zou het behartigen van ambtenaarsbelangen niet op den weg der vereeniging liggen, niet deelt, welke opmerking door den heer Gombault wordt beantwoord met de mededeeling dat hij gesproken heeft van bizondere ambtenaarsbelangen, waarmee hij bedoelt de belangen niet aan alle ambtenaren gemeen. Ook hij is van meening dat zaken, waarbij alle landmeters dezelfde belangen hebben, door de vereeniging kunnen behandeld worden. Nadat de heer Hoffmann nog een kort overzicht gegeven heeft van de gebeurtenissen, en de Voorzitter nog heeft opgemerkt dat het bestuur der vereeniging de zaak der tractementsregeling niet in een buitengewone ledenvergadering ter sprake kon brengen, dewijl het bestuur rekening moest houden met het feit, dat niet alle land meters lid der vereeniging zijn en de vereeniging leden telt die geen kadasterambtenaar zijn, verklaart de heer de Groot zich over de gegeven inlichtingen voldaan en wordt het verslag goedgekeurd. De heer Gombault vraagt het woord naar aanleiding van het voorgelezen verslag der audiëntie. Hij brengt hulde aan de waardige wijze waarop de redacteur de door den Minister tegen het kadaster met bewijskracht geopperde bezwaren in het tijdschrift heeft behandeld en weerlegd, en geeft het bestuur in overweging om waar onze vereeniging zich zoo menigmaal en zoo krachtig heeft doen hooren ten gunste van een beter kadaster omtrent deze zaak de meening te vragen van de vereeniging van ingenieurs-verificateur van het kadaster, die voor zooverre hem bekend zich nog niet heeft geuit over het zoo belangrijke kadastrale vraagstuk. De heer Barenbroek verklaart; indien het bestuur daartoe over gaat, als voorzitter der vereeniging van ingenieurs-verificateur gaarne dit onderwerp in een vergadering dier vereeniging ter tafel te zullen brengen en persoonlijk met alle kracht die in hem is het goed recht van een kadaster met bewijskracht te zullen verdedigen. (Applaus.) De heer Boer hoopt, dat de vereeniging van ingenieurs-verificateur

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1898 | | pagina 13