71 Deze zou in hoofdtrekken hierin bestaan: de kadastrale leggers blijven als zoodanig niet behouden maar worden belastingleggers; de kadastrale nommers vervallen als zoodanig en worden belasting- nommers; op de kadastrale kaarten worden de grenzen der zakelijke rechten door roode stippellijnen aangegeven, welke de grenzen der kadastrale perceelen vormen 1); deze worden aangeduid door een rood perceelnommer (zie bijgaande teekening); de belastingnommers blijven echter op de kadastrale kaart voorkomen. De belasting leggers en nommers worden bijgehouden op de thans gebruikelijke wijze (staten 73, 75 en hulpkaarten). Een nieuwe kadastrale legger wordt opgemaakt, waarvan de inrichting zoo eenvoudig, mogelijk kan zijn. Daarin worden de zakelijk-rechthebbenden artikelsgewijs geboekt; onder het hoofd van den zakelijk-rechthebbende worden de kadastrale nommers (in rood), de aanduidingen van de soort van eigendom (huis en tuin, hofstede, enz.) en de oppervlakten der kadastrale perceelen vermeld, met verwijzing naar de deelen van overschrijving en inschrijving (reg. 4 en 3 der hypotheken); door middel van hulpstaten hebben de overboekingen van geheele en gedeeltelijke perceelen plaats, waarvan maandelijks kopieën gezonden worden aan den landmeter. Tusschen den kadastralen en den belasting legger wordt verband gehouden door verwijzing naar de wederzijdsche artikelen. Er wordt een nieuw register 69® der hypotheken aangelegd. Daarin worden alleen de roode kadasternommers ingeschreven met verwijzing naar het oude register 69"; in dit register worden de. nommers met rooden inkt verwezen naar het nieuwe register. De bijhouding van den kadastralen legger zou evenals van het reg. 69" aan het hypotheekkantoor moeten geschieden, daar de hypotheek bewaarder belang heeft bij hunne goede instandhouding. Het gevolg van dezen maatregel zou zijn, dat alle nieuwe grenzen van zakelijke rechten, ook als zij samenvallen met grenzen van belastingperceelen, moesten gemeten worden. Werd bv. van het kadastrale perceel 4 (rood) verkocht het gedeelte groot ongeveer Gemeentegrenzen blijven als perceelgrenzen bestaan, daar ze alleen door een wet kunnen veranderen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1898 | | pagina 73