85 van gelijken rang niet zeer uiteenloopende inkomsten behooren te hebben, naarmate zij in de eene of andere divisie werkzaam zijn (Memorie van toelichting Staatsbegrooting '97 Hoofdstuk VII B) was ongemotiveerd, zoolang den ambtenaren naar bepaalde regelen gelegenheid werd gegeven naar eene betere standplaats te dingen thans zijn de uiteenloopende inkomsten bestendigd, zonder gelegen heid tot redres. Daar wij van den heer Sprenger van Eyk, niettegenstaande het goed hart ons toegedragen, hetwelk ten overvloede bleek uit den spoed, waarmede de bij de Staatsbegrooting voor 1897 aangenomen veranderingen werden ingevoerd, nimmer iets meer hadden te hopen, blijven wij gaarne vertrouwen stellen in het bekende billijkheids gevoel van zijnen ambtsopvolger, om te trachten de meest gewenschte verandering te bekomen in den vorm van verhooging naar dienstjaren. Eén groot voordeel is echter verkregen n.l. lotsverbetering voor de jongere hoewel in leeftijd nagenoeg met ons gelijk staande ambtenaren, deze is echter slechts tijdelijk, daar de promotiekans dezelfde is gebleven, zelfs nog veel ongunstiger is, dan in de verleden jaar samengestelde „Toelichting en becijferingen" van het Comité naar statistieke gegevens was berekend. Gekomen aan het einde van mijn taak, de inleiding van het onderwerp „het particuliere werk" in deze vergadering van deskun digen, in wier midden het mij dus bezwaarlijk was nieuwe gezichts punten te openen, waarbij ik mij trouwens alleen ten doel heb gesteld op eenvoudige wijze eenige vragen te behandelen, die zich in deze door onvolledigheid der betrekkelijke voorschriften kunnen voordoen, hoop ik U voldoende stof te hebben geleverd voor een zakelijk en geanimeerd debat, leerrijk tevens voor ons allen, indien wij op deze wijze de onderscheiden inzichten leeren kennen, in de verschillende deelen van ons land. H. P. de Haan.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1898 | | pagina 91