VERSLAG van de RIJKS-COMMISSIE voor graadmeting en waterpassingaangaande hare werkzaamheden gedurende het jaar 1898 met Kaart). Ter voldoening aan het voorschrift, dat haar werd verstrekt bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 14 Mei 1879, litt. M., afdeeling Kunsten en Wetenschappen, heeft de Rijks-Commissie voor graad meting en waterpassing de eer, aangaande hare werkzaamheden in het jaar 1898, het volgende te berichten. Commissie. In den loop van dit jaar hadden geene veranderingen plaats in de samenstelling der Commissie, of in de taak van ieder der leden. Vergaderingen. De Commissie hield drie malen eene vergadering, ter behandeling van hare aangelegenheden. Deze vergaderingen hadden te 's Gravenhage plaats. Bibliotheek. Door de familie van wijlen ons medelid dr. Ch. M. Schols werd uit zijne nalatenschap, bij oorkonde van 20 April 1898, geschonken aan den Staat der Nederlanden het gedeelte zijner bibliotheek betreffende geodesie en wiskunde, benevens de door den overledene nagelaten hand schriften. Volgens voorwaarden, aan de schenking verbonden, is zij gesteld onder beheer van de Commissie, zoo lang deze bestaat. De aanvaarding der schenking heeft plaats gehad, krachtens machtiging van den Minister van Binnenlandsche Zaken, blijkens aanschrijving van 15 April 1898 n°. 928, afd. K. en W., waarbij ook de voorwaarden werden goedgekeurd. Boeken en handschriften worden bewaard in het Geodesiegebouw te Delft. Met het catalogiseeren der boekerij is een aanvang gemaakt en evenzoo met het doen inbinden der boeken, voor zoover dit nog noodig is. Betrekkingen met de buitenlandsche leden van de Internationale Vereeniging voor aardmeting. In het afgeloopen jaar werden de afgevaardigden der graadmetings-commissiën in de verschillende landen, voor de eerstemaal sedert de invoering der nieuwe conventie van het jaar 1895, tot eene algemeene vergadering opgeroepen, waaraan van de leden der Nederlandsche Commissie alleen ons medelid H. G. van de San de Ba khuy zen deelnam. De vergadering werd Maandag 3 October des middags te 2 uur in de Aula der technische hoogeschool te Stuttgart geopend, en begroet namens

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 100