134 Art. 87. Hij, die het bezit van eene onroerende zaak krachtens eenige wijze van eigendomsovergang onder bijzonderen titel te goeder trouw ver kregen heeft, wordt eigenaar van de zaak door voortzetting van het bezit gedurende tien jaren. Hij, die op welke wijze ook te goeder trouw bezit heeft verkregen, wordt eigenaar van de zaak door voortzetting van het bezit gedurende twintig jaren. Bezit gedurende dertig jaren verschaft eigendom, al mocht het te kwader trouw zijn verkregen. Art. 88. VVie de verjaring van het eerste lid van het voorgaand artikel inroept, mag het bezit van zijne voorgangers mederekenen, indien ook hun bezit op gelijke wijze was verkregen. Wie de verjaring van het tweede lid van dit artikel inroept, mag het bezit van zijne voorgangers mederekenen, zoo dat bezit hetzij overeenkomstig het eerste, hetzij overeenkomstig het tweede lid was verkregen. De bevoegdheid bij de twee voorgaande leden gegeven betreft slechts bezit, dat zonder tusschenpoozen van minder deugdelijk bezit dan voor de ingeroepen verjaring wordt gevorderd is gekomen tot hem, die haar inroept. Wie slechts het derde lid van het voorgaand artikel kan inroepen, mag tot aanvulling van de vereischte dertig jaren alle bezit van zijn voorgangers doen gelden. Art. 89. De goede trouw, bij het eerste en tweede lid van artikel 87 gevorderd, wordt geacht te hebben bestaan, indien niet is bewezen, dat de bezitter bij de verkrijging wist of had moeten weten, dat de zaak hem niet toekwam. Art. 90. De eigendomsverkrijging door tienjarige verjaring doet alle andere zakelijke rechten op de zaak te niet gaan, tenzij blijke, dat de verkrijger bij den aanvang van zijn bezit met het bestaan dier rechten bekend was of had moeten zijn, en mits die rechten gedurende den loop der verjaring niet zijn uitgeoefend. De bepaling van het voorgaande lid is niet toepasselijk op hypotheek, noch op erfdienstbaarheden, welke in de verplichting om iets niet te doen bestaan Art 98. Verjaring loopt niet tusschen echtgenooten, tenzij van tafel en bed gescheiden, noch ten behoeve van ouders, voogden of curators tegen de minderjarigen of onder curateele gestelden. Art. 100. Overdracht van onroerende zaken geschiedt bij eene uit-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 138