141 Iedere medeëigenaar kan echter de rooiing van zoodanige boomen vorderen. Art. 319. Hypotheek is het recht op eene onroerende zaak of op een onroerend recht, strekkende om daarop eene schuld bij voorrang boven andere schuldeischers te verhalen. Art. 320. Voor hypotheek zijn alleen vatbaar: 4°. onroerende zaken; 2°. erfpacht; 3°. beklemming 4°. grondrente; 5°. het vruchtgebruik van onroerende zaken of rechten; G°. de rechten op onroerende zaken, die bij het tweede lid van artikel 43 gehandhaafd zijn. Art. 323. Hypotheek kan slechts verleend worden op bepaalde in de akte of het vonnis aangewezen zaken. Art. 324. Hypotheek is slechts van waarde, indien de som, waarvoor zij verleend is, zeker in de akte of het vonnis uitgedrukt is. Art. 325. Hypotheek kan verleend worden tot zekerheid van eene voor waardelijke inschuld; van eene, wier bedrag onbepaald is; van de vorde ringen, die uit een geopend crediet, uit een toevertrouwd geldelijk beheer en, in het algemeen, uit eene bestaande rechtsbetrekking zullen kunnen voortvloeien. Zoodanige hypotheek geldt niet verder dan tot het beloop der som, waarvoor zij is toegestaan. Zij heeft rang van het tijdstip der overschrijving, onverschillig wanneer de voorwaarde vervuld is, het bedrag der inschuld bepaald is geworden, of de vordering is ontstaan. Art. 326. Hypotheek kan verleend worden tot zekerheid van eene ver bintenis aan order, mits deze bij dezelfde akte zij aangegaan, waarbij de hypotheek wordt verleend. In zoodanig geval oefent de geëndosseerde, tenzij het endossement geschied is na den vervaldag, de rechten van hypotheekhouder uit, onaf hankelijk van de verweringen, die de schuldenaar aan zijne bijzondere rechtsbetrekking tot eenigen endossant kon ontleenen. Ook deze hypotheek heeft rang van het tijdstip der overschrijving.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 145