144 De kosten der akte komen voor rekening van den eigenaar. Voldoet de schuldeischer niet aan zijne verplichting, dan is de eigenaar bevoegd te vorderen, dat de vermindering der hypotheek bij vonnis worde uitgesproken. Art. 378. Onder overlegging van de in voorgaande artikelen bedoelde beschikking, akte of vonnis, kunnen belanghebbenden vorderen, dat het te niet gaan der hypotheek of de vermindering van haar bedrag in de open bare registers worde aangeteekend. Art. 423. Instelling van bewind onder de levenden geschiedt bij de akte van schenking zelve. Instelling van bewind na doode geschiedt öf bij uitersten wil, öf bij eene uitsluitend met dat doel opgemaakte notarieele akte. Ten aanzien van onroerende zaken werkt het bewind niet tegen derden, die daarvan geen kennis droegen of hadden moeten dragen, tenzij de akte van instelling die zaken uitdrukkelijk aanwijst en in de openbare registers is overgeschreven. Art. 455. In elke der gemeenten, die daartoe door den Koning worden aangewezen, is een kantoor, bestemd tot het houden der openbare registers van de onroerende zaken binnen den daarvoor aan te wijzen kring. Art. 456. Het houden der in het voorgaand artikel bedoelde registers is voor elk kantoor opgedragen aan een door den Koning benoemden bewaarder, die, wat betreft de nakoming der verplichtingen, hem bij dezen Titel opgelegd, onderworpen is aan het toezicht van den Minister van Justitie. Art. 457. Behalve de akten, wier werking in de voorgaande Titels van eene overschrijving in de registers is afhankelijk gesteld, zullen daarin worden overgeschreven, met hetzelfde gevolg: 1°. alle akten houdende beschikkingen, waarvan opheffing of beperking van de vervreemdbaarheid van eene zaak het gevolg is; 2°. alle akten houdende verbetering, aanvulling of wijziging van reeds overgeschreven akten; 3°. vonnissen strekkende tot toewijzing of opheffing van zakelijk recht 4°. de vonnissen strekkende tot vernietiging, herroeping of ontbinding, bedoeld in de artikelen 103 en 104. Art. 458. Alle stukken, den bewaarder ter overschrijving aangeboden, worden door hem onmiddellijk in ontvangst genomen en naar de orde van aanbieding op het dagregister gebracht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 148