145 Hij geeft een bewijs van ontvangst af, vermeldende den dag der aan bieding, benevens het deel en nummer van het dagregister, waaronder de aanbieding in dat register geboekt is. Art. 459. Het tijdstip, waarop de aanbieding in het dagregister is geboekt, bepaalt den aanvang van de werking der stukken, zonder dat de dagtee- kening van de akte of het vonnis zelf in aanmerking komt. Art. 460. De aanlegger van een rechtsvordering tot opheffing van zakelijk recht, of tot de vernietiging, herroeping of ontbinding, bedoeld in de artikelen 103 en 104, is bevoegd zijne dagvaarding te doen overschrijven. Heeft hij van deze bevoegdheid gebruik gemaakt, dan werkt de over schrijving van het vonnis, waarbij de eisch werd toegewezen, terug tot aan de overschrijving van de dagvaarding. Art. 461. Buiten den daarvoor aan te wijzen kantoortijd mogen door den bewaarder geene ter overschrijving aangeboden stukken worden in ontvangst genomen, en heeft geene boeking in het dagregister plaats dan van binnen dien tijd aangeboden stukken. Art. 462. De bewaarder houdt registers, waarin de aangeboden stukken, na hunne inboeking in het dagregister, voluit worden overgeschreven. Het aantal en de inrichting dezer registers worden bij algemeenen maatregel van bestuur voorgeschreven. Na de overschrijving wordt ten aanzien van hen, die, bij een later over geschreven stuk, van denzelfden persoon recht gekregen hebben op dezelfde zaak, de inhoud van het stuk bepaald door het daarvan in het register aanwezige afschrift, tenzij zij, bij verschil, zich op den inhoud van het stuk zelf beroepen. Fouten bij de overschrijving gemaakt worden op de bij algemeenen maatregel van bestuur voorgeschreven wijze verbeterd door den bewaarder, die de verbetering dagteekent en onderteekenteerst van die dagteekening werkt de verbetering. Art. 463. In de ter overschrijving aangeboden akten moet, hetzij door opgave van de kadastrale kenmerken, hetzij op andere wijze, nauwkeurig worden aangeduid welke goederen of gedeelten van goederen door partijen bedoeld zijn. Art. 464. Behalve testamenten, in de gevallen van artikel 423 en van artikel 1033 B. W., worden geene andere akten overgeschreven dan die in authentieken vorm verleden zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 149