146 De volmachten, uit kracht waarvan in die akten gehandeld wordt, moeten zijn notarieel, of onderhandsch met gelegaliseerde handteekeningen. Van de legalisatie moet in de over te schrijven akte melding zijn gemaakt. Art. 465. De legalisatie der handteekeningen onder de volmachten ge schiedt door een kantonrechter, den griffier van een kantongerecht, een burgemeester of een notaris. Deze ambtenaar verklaart daarbij, op den eed bij de aanvaarding zijner bediening afgelegd, dat de onderteekening in zijne tegenwoordigheid is geschied, en dat de onderteekenaar is de persoon, die hij opgeeft te zijn_ Indien de lastgever hem onbekend is, kan hij de legalisatie verrichten op de verklaring van twee hem bekende, meerderjarige, binnen het Koninkrijk wonende getuigen van het mannelijk geslacht; deze moeten hunne ver klaring door hunne medeonderteekening bevestigen. Art. 466. Akten, in een vreemd land in den daar bepaalden autheir tieken vorm verleden, kunnen worden overgeschreven, mits zij in de Neder- landsche taal gesteld zijn en door de arrondissements-rechtbank, binnen wier ressort de goederen gelegen zijn, daartoe machtiging is verleend. Alle in het buitenland verleende volmachten, uit kracht waarvan in de bij dit artikel en artikel 464 bedoelde akten gehandeld wordt, moeten bij authentieke akte zijn verleend. Art. 467. De overschrijving heeft plaats naar een authentiek afschrift. De overschrijving der aan de oorspronkelijke akte gehechte stukken wordt niet vereischt. Art. 468. Na de overschrijving is de bewaarder desverlangd verplicht aan den belanghebbende de stukken terug te geven, en op het overgelegde afschrift te vermelden den dag der aanbieding, het deel en nummer van het dagregister, waaronder zij geboekt is, en het deel en nummer van het register, waaronder de overschrijving heeft plaats gehad. Art. 469. Ook buiten het geval, vermeld in art. 378, kan in het alge meen, wanneer uit eene akte, of wel uit een vonnis of eene rechterlijke beschikking, die in kracht van gewijsde gegaan zijn, blijkt, dat een over geschreven stuk nietig, vernietigd ot uit anderen hoofde krachteloos is, of wel zijne werking geheel of ten deele is opgeheven, de belanghebbende vorderen, dat hiervan in de registers aanteekening worde gedaan. Zoodanige aanteekening geschiedt naast de bestaande overschrijving, met vermelding van de akte, het vonnis of de beschikking, waaraan zij is ontleend.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 150