17 hier tegenwoordig te zijn, helaas zonder goeden uitslag, het mocht hem niet gelukken zich ook maar voor korten tijd los te maken van zijn internationalen arbeid. Maar er is meer. In het voor een dag of acht van hem door het Bestuur ontvangen schrijven wijst hij er op, dat eigenaardige en samengestelde verwikkelingen hem beletten, voorloopig bestuurs functies waar te nemen. Mitsdien mijne Heeren! draagt hij mij op, u mede te deelen dat hij zich verplicht gevoelt zijn mandaat ter beschikking te stellen der Vergadering. Hij zendt u en in het bizonder de commissie voor de tracte- mentsregeling, zijn kameraadschappelijken groet. In verband met dit, voor u allen ongetwijfeld verrassend bericht, vult het bestuur punt h der agenda aan met Verkiezing van een Voorzitter Een hartelijk welkom zij u allen toegeroepen namens het bestuur verklaar ik onze jaarvergadering voor geopend. Tot de behandeling der agenda wordt overgegaan. Voor de notulen der vorige vergadering, verwijst de Secretaris naar het ver slag voorkomende in het tijdschrift, Jaargang XIV afl. 1 en 3. Omtrent den toestand der vereeniging en de handelingen van het bestuur over 't afgeloopen jaar, geeft de Secretaris het vol gende verslag: Het getal leden bedraagt 185, waarvan 136 in Nederland, 48 in Indië en 1 in Transvaal; 't getal abonnenten 60, waarvan 35 bij het bestuur en 25 bij den boekhandel. Bij 't vorig jaar ver geleken, valt dus eenige stijging van 't getal leden en een geringe daling van het getal abonnenten waar te nemen. Gedeeltelijk is zulks daardoor veroorzaakt, dat enkele abonné's lid der vereeni ging zijn geworden. Van den heer Veenstra gewerd ons bericht, dat hij wegens ziekte verhinderd werd, verder als correspondent voor Indië te blijven fungeeren; hij deed daarbij de toezegging, de belangen der vereeniging te zullen behartigen, tot hij een opvolger had gevon den en eenigen tijd later mochten we vernemen, dat de heer R. Suringa, bewaarder van het kadaster te Batavia, zich bereid

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 17