18 had verklaard het correspondentschap in Indië op zich te nemen. Het spreekt van zelf, dat het bestuur gaarne de belangen der vereeniging in handen stelde van den heer Sur inga, wijl bij ervaring bekend is, dat ze daar veilig zijn. Den heer Veenstra werd door het bestuur erkentelijkheid betuigd, voor de vele gewichtige diensten aan de vereeniging bewezen. De heer Greeve te Antwerpen bleef, als steeds, zorg dragen voor de aangelegenheden der vereeniging in België. De finantiëele toestand der vereeniging is zeer gunstig. Het batig saldo bedroeg over 1897 1037,45, dat is ruim f 144 meer dan het batig saldo over 1896. De rekening over 1898 belooft evenwel geen vermeerdering van het batig saldo, omdat de uitgaven voor het loopende jaar, beduidend hooger zullen zijn dan andere jaren, wegens de kosten die het comité voor de traktementsregeling reeds heeft gemaakt en vermoedelijk nog zal moeten maken. De kasgelden zijn steeds zooveel mogelijk, rentegevend belegd in de Rijkspostspaarbank. Naar aanleiding van het besluit der jongste algemeene vergadering, werd door het bestuur een comité van vijf landmeters van het kadaster samengesteld, 't welk een onderzoek heeft ingesteld naar de tractements-regeling der landmeters en naar middelen ter ver betering in die regeling. Omtrent de verrichtingen van deze commissie zal straks de voorzitter van gezegd comité eenige inlichtingen geven. De Broederschap van ontvangers der directe belastingen enz., vroeg het bestuur onzer vereeniging naar het oordeel der land meters over de voorstellen van het Pensioenfonds-bestuur, inzake de aanwending van het batig saldo van het pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren. Wijl het bestuur meende niet namens het corps landmeters te kunnen spreken, werd per circulaire het oordeel van al de landmeters van het kadaster gevraagd. Een zeer groote meerderheid dier ambtenaren wenschte, in strijd met de voorstellen van het bestuur van het pensioenfonds, dit batig saldo in de eerste plaats te zien aange wend tot verhooging van de weduwenpensioenen. In dezen zin werd dan ook aan het bestuur der Broederschap van ontvangers bericht.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 18