STAATSBEGROOTING VOOR 1900. (Hoofdstuk VII B.) Memorie van Toelichting. Art. 38, sub n. Traktementen der landmeters van het kadaster. Nadere overweging der vraag in hoeverre eene regeling der traktemen ten van de landmeters van het kadaster, naar diensttijd in verband met de bestaande regeling mogelijk is en de kennisneming van voorstellen daaromtrent door belanghebbendeu gedaan, hebben er toe geleid eene regeling te ontwerpen die, naar de ondergeteekende zich vleit, aan de grieven tegen de bestaande regeling zal te gemoet komen, zonder dat daarvoor buitensporige uitgaven worden vereischt. Die regeling komt in hoofdzaak op het volgende neer: Het aanvangstraktement bedraagt f 1200 'sjaars. Dat traktement wordt tot een maximum van f 2800, telkens na vier jaar onberispelijken dienst als landmeter met f 200 verhoogd, totdat een diensttijd van 28 jaar is bereikt en daarna, na twee jaar dienst, nogmaals met f 200. De diensttijd die voor de verhooging in aanmerking komt, gaat in op den eersten Januari van het jaar volgende op de dagteekening van het besluit van benoeming tot landmeter. Voor de landmeters die bij het in 1882 gehouden examen voor land meter hebben voldaan, doch niet terstond konden worden geplaatst, wordt de diensttijd voor de verhooging gerekend te zijn ingegaan op den eersten Januari 1883 en voor die welke bij het in 1885 gehouden examen slaagden op den eersten Januari 1886. Het traktement der thans in dienst zijnde landmeters wordt in overeen stemming met boven omschreven regels, nader vast gesteld. De uitkeering die zij thans genieten uit de opbrengst van het loon voor particulier werk vervalt. Zij wier inkomen in traktement en in uitkeering uit de opbrengst van het loon voor particulier werk te zamen, naar de thans bestaande regeling, hooger is of ten gevolge van later te ontstane vacatures hooger zou ge worden zijn, dan het traktement hetwelk zij naar deze regeling bekomen, ontvangen uit de opbrengst van het loon voor particulier werk, eene uit-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 197