19 Aan de opdracht van de algemeene vergadering van 8 November 1897, om over het kadastrale vraagstuk de meening te vragen van de vereeniging van ingenieurs-verificateur van het kadaster, werd voldaan door middel van den open brief, welke in het tijd schrift is opgenomen (Jaargang 1898 pag. 39 en volgende). Een overdruk van dezen open brief, werd aangeboden aan den Minister van Financiën, aan de leden van de Kamers der Staten-Generaal die, bij de behandeling der Staatsbegrooting voor 1898, de in voering van een kadaster met bewijskracht hebben besproken en aan den Inspecteur van het kadaster aan het Departement van financiën. Het antwoord op dien open brief is eveneens in het tijdschrift opgenomen, en wel op pag. 179 van den loopenden jaargang. Overeenkomstig de opdracht van de laatste algemeene vergadering, zijn, bij brief van 16 Mei 1898, de kwestie omtrent de verant woordelijkheid voor werkzaamheden van ambtenaren en de aan genomen motie (tijdschrift jaargang 14 pag. 90) onder de aandacht van den Minister van financiën gebracht. Een overdruk der voordracht van den heer de Haan en van het verslag der beraadslagingen, werd bij dien brief overgelegd. Door het bestuur werd een schriftelijke gelukwensch gebracht aan de heeren E. P. van Steenbergen, Inspecteur van het kadaster aan het Departement van financiën en W. F. Bruinier, Ingenieur- Verificateur van het kadaster, bij gelegenheid van hun 50-jarig en aan de heeren C. E. Last en H. Vriend, Ingenieurs-Verificateur van het kadaster, bij gelegenheid van hun 40-jarig ambtenaars jubileum. Deze wenschen werden met dankbetuigingen be antwoord. Getrouw aan zijn toezegging van het vorig jaar was de heer van der Veur bereid aan de uitnoodiging hem door het bestuur gedaan, gevolg te geven en het onderwerp„de regeling der ver goeding van reis- en verblijfkosten aan de landmeters van het kadaster,", ter bespreking op deze vergadering in te leiden. De poging door de heeren A. G. Hessels en van der Veur aangewend om de landmeters en adspirant-landmeters van het kadaster, die niet bij de vereeniging zijn aangesloten, tot deel neming aan den strijd voor kadastrale belangen op te wekken, had

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 19