20 tengevolge dat het ledental met 12 vermeerderde. Beiden heeren werd door het bestuur dank gebracht voor hunne moeite. De boekerij der vereeniging vermeerderde met de gewone periodieke geschriften en met eenige aangekochte boekwerken. Na de lezing van dit verslag, vraagt de heer Meijer of bij het bestuur antwoord is ingekomen op het aan den Minister van financiën gerichte schrijven, omtrent de verantwoordelijkheid jegens het publiek van ambtenaren voor hunne werkzaamheden en of dit bericht den leden zal worden medegedeeld. De voorzitter drukt ziin leedwezen er over uit, de vraag van den heer Meijer slechts ontkennend te kunnen beantwoorden. Mocht te dezer zake nog antwoord inkomen, zoo zal zulks den leden worden medegedeeld. Namens de commissie van naziening der rekening en verant woording van den penningmeester over 1897, verklaart de heer Remmelts dat deze stukken in orde zijn bevonden. De rekening over 1897 wordt derhalve goedgekeurd. Aan de ontworpen begrooting van inkomsten en uitgaven voor 1899 wil de heer Hoffmann een post aan uitgaven toevoegen groot ƒ75,ten bate van den secretaris-penningmeester. De werkzaamheden van dat bestuurslid zijn zoo omvangrijk, dat z i. een kleine vergoeding daarvoor niet misplaatst is, omdat de vereeniging ook den arbeid ten behoeve van het tijdschrift betaalt. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen en dus aangevuld, wordt de begrooting vastgesteld met een geraamd bedrag aan inkomsten van 1766 en aan uitgaven van f 1365. Op voorstel van den heer Hoffmann, wordt de heer Boer bij acclamatie als redacteur van het tijdschrift gekozen. Om geen tijdverlies te veroorzaken laat deze zich de benoeming in dien vorm gedaan, welgevallen. Bij de behandeling van punt f wordt zonder discussie Amsterdam aangewezen als plaats van bijeenkomst voor 1899.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 20