206 Omtrent den toestand der vereeniging en de handelingen van het bestuur over het afgeloopen jaar geeft de Secretaris het volgende verslag Het getal leden bedraagt 186, waarvan 139 in Nederland, 46 in Indië en 1 in Transvaal; het getal abonnenten 35 bij't bestuur en 25 bij den boekhandel. Vergeleken bij het vorige jaar bleet het getal abonnenten gelijk, terwijl dat der leden met één ver meerderde. De belangen der Vereeniging in Indië werden behartigd door den correspondent, den heer Suringa te Batavia. Voor de wijze, waarop hij zich van zijne taak kweet, is hem de dank van het bestuur overgebracht. De heer Greeve te Antwerpen bleef als vorige jaren zorg dragen voor de aangelegenheden der Vereeniging in België. Het Bestuur vergaderde twee malen n.l. in December en in Augustus. De functie van Secretaris-Penningmeester werd aan het bestuurslid de Vos opgedragen. De financiëele toestand der Vereeniging kan gunstig genoemd worden; over 1898 was er een batig saldo van f 770,395, zijnde f 267,055 minder dan over 1897. Deze vermindering wordt, gelijk bekend is, veroorzaakt door buitengewone uitgaven, de kosten door het comité voor de traktementsregeling gemaakt. Het batig saldo over 1899 zal zeker om dezelfde redenen nog eenigen teruggang vertoonen. De belegging der kasgelden had als ge woonlijk plaats in de Rijkspostspaarbank. Omtrent de werkzaamheden van het comité in zake de trakte mentsregeling zal door zijn voorzitter straks een verslag worden uitgebracht. Het Bestuur heeft een schriftelijken gelukwensch gericht aan den ingenieur-verificateur van het kadaster, den heer Kwisthout, naar aanleiding van zijne benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassaudeze werd beantwoord door een schrijven, waarbij de beste wenschen werden uitgesproken voor den bloei der Vereeniging. Mede werden gelukwenschen verzonden aan de Indische leden den heer van der Rest, Chef van den kadastralen dienst en Majoor Muller, Chef van de Triangulatie-brigade op Sumatra en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1899 | | pagina 210